Zmyselné, ženské i hravé - sukne a kraťasy z čipky

Zmyselné, ženské i hravé - sukne a kraťasy z čipky

3. augusta 2012, krajkové sukne, čipkované šortky, sukne z čipky, sukne Mango, sukne Zara, šortky Mango, šortky Zara

Sponzorovanej odkazy:

Už za čias našich babičiek bola čipka veľmi obľúbeným prvkom slávnostného odevu. Užívalo sa jej predovšetkým k zdobeniu svadobných šiat a závojov. Postupne však upadla medzi širokou verejnosťou do zabudnutia. Módni návrhári vždy čipku pomerne hojne využívali najmä pre módne prehliadky. Luxusná čipka sa môže pekne predražiť a jedná sa naozaj o exkluzívny tovar. Ovšem ak sa nám pod ruky dostane kvalitná čipka, dokážeme zaiste oceniť jej krásu a prednosti.

V súčasnej dobe sa krajka vracia ako bežná súčasť odevov a jedná sa o veľmi módny materiál. Využíva sa nielen ako súčasť tričiek či šiat. Jednotlivé kusy odevov sú z čipky vyrábané v celej svojej kráse a tešia sa veľkej obľube.

Popularitu a priazeň módnych nadšencov si rýchlo získali predovšetkým sukne z čipky a šortky z čipky. Materiál pôsobí nežne, ale zároveň provokuje všetky naše zmysly.

Tento rok vedie jednoznačne biela a krémová čipka. Vznikajú z nej originálne modely sukienok aj šortiek. Najčastejšie sa jedná o mini dĺžku a výšku do pása.

Sukienky nájdeme v áčkovom strihu alebo v rovnom a krátkom prevedení.

Ani čierna nezmizla z predajných pultov, len si starostlivo farbu vopred vyskúšajte. Niekomu čierna čipka príliš nesedí a pôsobí usadlo.

Zároveň sa začína objavovať aj výraznejšia čipka – oranžová, žltá alebo tyrkysová. A keďže letu dominujú farby, môže sa taká sukienka hodiť.

Čipka ale nepôsobí vždy len elegantne. Je pravdou, že celkovo daný odev zjemní či zvýrazní, ale záleží aj na strihu, prípadne na použitom spodnom materiále. Čipka sa prevažne využíva ako vrchný materiál, ako akýsi zdobiaci prvok.

Nemenej často sa stretávame s háčkovanými šortkami a sukienkami alebo s originálnou výšivkou. Ozdobné prvky sú skrátka v móde.

Čipkované šortky a sukničky sú jemným, ale zároveň ľahko provokatívnym prvkom každého šatníka.

Zdroj: www.asos.com , www.mango.comwww.zara.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.