Letné topánky na podpätku

Letné topánky na podpätku

2. augusta 2012, letné topánky, letné topánky na podpätku, sandálky, podpätky, sandálky na platforme, sandálky na podpätku

Sponzorovanej odkazy:

Leto je ročné obdobie, kedy si my ženy pripadáme snáď najviac sexy. Smieme odhaliť svoje nohy, bruška i ramená. Poslednou čerešničkou na torte sú potom krásne letné topánky na podpätku. V zime im môžu konkurovať čižmy na podpätku, ale ja si myslím, že letné topánky dokážu byť rovnako tak pôvabné. A tie tohtoročné budú stáť naozaj za to!

Medzi najrozšírenejšie letné topánky na podpätku patria sandálky. Na podpätku nájdeme napríklad aj balerínky alebo žabky, ale u nich podpätok nedosahuje niekedy ani výšky dvoch centimetrov, a preto by som ich vylúčila. Sandále na podpätku sa ale vedia predviesť! Sú ľahko k zohnaniu a ich výber je naozaj pestrý.

Podpätok na sandálkoch môžete zvoliť, aký len budete chcieť, aký vám bude najviac vyhovovať. Najviac dobre pôsobí samozrejme podpätok ihlový, na ktorom topánky vyzerajú dokonale. Niekedy je s ním ale veľký kríž, keď ideme napríklad po chodníku z kociek alebo keď sa prepadneme s podpätkom do kanála či rôznych mriežok na chodníkoch a cestách. Stabilnejšími podpätkami sú potom tie, v tvare obráteného kužeľa, masívne a na kline.

Klasické letné sandálky na podpätku sú skrátka čarovné. Pri ich výbere sa nebojte experimentovať. Vyberajte sandálky, ktoré majú zaujímavé riešenie pásku alebo tie, čo majú zapínanie okolo členku. Tiež pamätajte na to, že je leto, ktoré hrá všetkými farbami, a nudné odtiene sem nepatria. Skôr vsaďte na farebné sandále na podpätku. V kurze sú aj originálne sandále s otvorenou špičkou, ktoré pre niekoho nie sú až tak príjemné na nosenie, ale za to sú veľmi efektné.

Veľmi trendy je v poslednej dobe tiež platforma, čo je vyvýšená plocha topánok v oblasti brušiek nôh. Platforma vyzerá veľmi sexy a je aj prekvapivo dosť praktická. Znižuje sklon nohy k topánke, a preto si môžete dovoliť extrémne vysoké podpätky a nebude vás z nich toľko bolieť noha. Keď si na seba vezmete sandálky na platforme, budete si pripadať o veľa vyššie a štíhlejšie. A takéto počty zaručene ocení každá z nás. Platforma je mnohokrát i zaujímavo zdobená alebo členená. Skrášľujú ju napríklad kamienky, semiš, korok alebo iné prírodné materiály.

Zdroje: www.polyvore.com iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.