Inšpirované slnkom - Dámske parfémy leto 2012

Inšpirované slnkom - Dámske parfémy leto 2012

8. júla 2012, Alberta Morillas, Omnia Coral, Bvlgari, Jean Paul Gaultier, Guerlain, Davidoff, Calvin Klein, Classique Summer 2012, Aqua Allegoria Lys Soleia, Cool Water Woman, Eternity Summer 2012, dámske parfumy, leto 2012

Sponzorovanej odkazy:

Leto ako ročné obdobie má mnoho druhov vôní – vôňa pokosenej trávy, ovocia alebo táboráku. Preto bude potrebné s okolím splynúť a zaobstarať si vhodný dámsky parfum, ktorý nám bude sedieť. Dámske letné parfumy majú snáď tie najkrajšie esencie. Vône sú poväčšinou sladké, ovocné a poriadne šťavnaté. Nejeden človek sa za vami na ulici otočí.

CALVIN KLEIN Eternity Summer 2012

Prvým parfumom z ponuky je krásna Eternity Summer 2012 od Calvina Kleina, ktorá je vyložene namiešaná pre toto leto. Akoby snáď Calvin Klein vedel, aké vôbec bude. Táto limitovaná edícia skutočne predstavuje leto so všetkým. Aj z jej zloženia letná nálada len srší. Hlavou je tu hruška, bergamot, martini a kvet pomarančovníka. Srdce bije pivonkou, hyacintom a gardéniou. A ako základ si môžete vychutnať vôňu pižma, fazule Tonky a otočníka. Táto parfumovaná voda sa predáva v nie veľmi atraktívnom balení o objeme 100ml a jej cena sa pohybuje okolo 36 eur. Za limitovaného Calvina Kleina sa ale určite oplatí zaplatiť.

DAVIDOFF Cool Water Woman

Davidoff Cool Water Woman je ďalšou skvelou novinkou pre leto 2012. Jedná sa o vôňu, ktorá stelesňuje všetky moria, jazerá, oceány a vodné toky sveta. Výborne sa vám bude hodiť na dovolenku k moru alebo na chatu k rybníku. Perfektne s touto vôňou budete ladiť s okolím. V hlave je obsiahnutý ananás, čierne ríbezle, dule, melón, lotosový kvet, lekno a citrusové plody. V srdci sú len tri arómy, a to ruža, jazmín a konvalinka. A v najdôležitejšom základe sú kosatec, broskyňa, moruša, vetivar a jantár. Väčšinou platí, že čím viac vonných esencií parfum obsahuje, tým je lepší. Ponuka tejto vône je oveľa širšia ako u Eternity Summer 2012 od Calvina Kleina. Balenie Cool Water Woman môžete mať v objemoch 30ml, 50ml, 100ml aj 200ml. Vyrába sa však aj telové mlieko, sprchový gél a deodorant tejto vône.

GUERLAIN Aqua Allegoria Lys Soleia

Veľmi exotická a obľúbená je vôňa od Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia. Guerlain ako značka je možno pre mnohých neznáma, ale radí sa medzi najslávnejšie a najväčšie kozmetické firmy sveta, pretože jej história siaha až do roku 1828! Aqua Allegoria Lys Soleia sa radí medzi ďalšie stovky parfémov od Guerlain. Hlava je zložená z palmového listu, citrónu a bergamotu. Srdce tlčie tropickým ovocím, ľaliou a vysoko voňajúcou rastlinou Kanagou vonnou, ktorá je skôr známejšia ako Ylang-Ylang. Základ potom tvorí vanilka, tuberóza a pižmo.

JEAN PAUL GAULTIER Classique Summer 2012

Ďalšia špeciálna dámska vôňa pre toto leto je Classique Summer 2012 od známeho návrhára Jean Paul Gaultiera. Jedná sa o kvetinovo- ovocnú vôňu, v ktorej hlave sú ruže, mandarínka a kvet pomarančovníka. Srdce je plné konvalinky, jazmínu, kosatca a rastliny ylang-ylang. Základom je potom klasická vanilka, ambra a pižmo. Tento parfum je tiež limitovanou edíciou, ale je obohatený o ďalšie letné zložky, ktoré parfumu dodávajú sviežosť. Flakón tejto vône je v tvare prsatého torza, ktorý je pre tieto parfumy typický. Ceny toaletnej 100ml vody siahajú až k 50 euro.

BVLGARI Omnia Coral

Veľmi obľúbené sú parfémy od značky Bvlgari. Novinkou je Omnia Coral, ktorej parfumérom je Alberta Morillas. Omnia Coral vyniká v porovnaní s ostatnými parfumami. Mal by pripomínať krásne červené morské koraly. Jeho vôňa je romantická a hodí sa pre každú ženu. Omnia Coral vonia často pridávaným bergamotom a neobvyklou kustovnicou čínskou. Ďalšími prísadami sú aj ibištek, lekno alebo granátové jablko. Na tomto parfumu je naozaj vidieť usilovnosť a snaha. Bude potrebné, ako sa patrí ho oceniť.

Zdroje: www.parfemy.cz www.polyvore.com Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii módni návrhári a parfémy a kozmetika.