Nie je zelená ako zelená - ukážeme vám tie najtrendovejšie odtiene!

Nie je zelená ako zelená - ukážeme vám tie najtrendovejšie odtiene!

4. júla 2012, zelená, limetková, olivová, mentolová, petrolejová, trávnatá, trávnaté zelená, khaki

Sponzorovanej odkazy:

Zelená farba je symbolom prírody a je jednou zo základných farieb farebného spektra. Získame ju zmiešaním žltej farby s modrou. Ak primiešame do zelenej viac žltej, získame tak napríklad krásnu limetkovú alebo typicky trávnatú zelenú farbu. Naopak primiešaním väčšieho množstva modrej farby nadobudne „zelená“ na odtieňoch petroleja, mentolu či khaki (s prímesou hnedej farby). Ktorý odtieň zelenej je pre vás ten pravý? Tmavšie odtiene zelenej pristanú brunetkám, svetlejšie naopak blondínkam. Ryšavky vyniknú v limetkovej. Vybrali sme pre vás šesť najzaujímavejších odtieňov.

KHAKI

Khaki zelenú si obľúbia tie z vás, ktoré majú rady prírodné odtiene, nenápadné a nie príliš výrazné farby. Jedná sa o zelenú farbu s prímesou hnedej – tým khaki odtiene získame. Túto farbu najlepšie dopĺňa biela, ďalej potom prírodné odtiene ako je béžová, pieskovo žltá, hnedá a oranžová. Ak bývate nerada stredobodom pozornosti a tŕňom v oku, s týmto odtieňom zelenej budete istoiste viac ako spokojná.

Mentolové

Táto farba sa radí medzi pastelové odtiene a je na hranici farebnosti medzi modrou a zelenou. Jedná sa väčšinou o svetlý odtieň, na prvý pohľad veľmi výrazný. Túto farbu skrátka nikto neprehliadne. Noste ju s bielou – vytvoríte si tak svieži letný outfit. Ak sa kombinovania farieb nebojíte, skúste si mentolovú obliecť s lososovou. Budete na zahryznutie.

Trávnatá ZELENÁ

Typický, najznámejší odtieň zelenej. Zbadáte ju takmer všade okolo vás. Rastliny, ktoré obsahujú chlorofyl, sú zelené, listy stromov sú takto zelené, kaktusy, kríky, celé stromové aleje. Na väčšinu ľudí pôsobí tento odtieň pokojne a pozitívne. Buďte veselá a hravá a kombinujte trávnatú zelenú s ostatnými pestrými odtieňmi farieb, skvele vyzerá v kombinácii s ružovou a žltou.

OLIVOVÁ

Olivová má odtieňovo veľmi blízko ku khaki farbe, je však o dosť svetlejšia a o niečo viac „zelenšia“. Pôsobí nenútene, ale nie je nudná. Je svieža a pomerne výrazná. Nebojte sa túto farbu obliecť aj pri rôznych spoločenských udalostiach – voľte jemné a vzdušné materiály. V olivovo zelenej budete skrátka chic. Najviac pristane blondínkam.

Petrolejové

Niekto ju priraďuje ku stupnici odtieňov modrej, niekto k zelenej. Petrolejovo zelená je tmavší odtieň s prímesou modrej farby, pristane hlavne brunetkám. Nie je to toľko kombinovateľná farba s ostatnými farbami, ale za to sama o sebe má svoje kúzlo. Je tajomná a magická.

Lipovozelená

Svetlejší odtieň zelenej, veľmi výrazná farba, upúta na prvý pohľad. Radíme ju často k obľúbeným neónovým odtieňom. Perfektne ladí so žltou farbou, ktorá je v jej farebnom spektre súčasťou. Ak ste ryšavka a máte pehy, obzvlášť vám pristane. Nebojte sa toho – limetková je horúcim letným trendom.

Zdroje: www.hm.com , www.asos.com , www.nastygal.comwww.karmaloop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a ostatné.