Chcete napodobniť štýl Carrie Bradshaw? Tylová sukňa to zariadi!

Chcete napodobniť štýl Carrie Bradshaw? Tylová sukňa to zariadi!

7. decembra 2010, tylovej sukne, Tulle skirts, Carrie Bradshaw, Sex v meste, dámske oblečenie, trendy zima 2010 a 2011, trendy jar 2011, Pomáda

Sponzorovanej odkazy:

Seriál Sex v meste, a hlavne jedna z jeho hlavných hrdiniek Carrie, ovplyvnil za svoje šesťročné pôsobenie na obrazovkách svet módy úplne neprekonateľne. Hlavné hrdinky masovo propagovali topánky návrhára Manolo Blahnika, New York preslávili ako mesto módy a inšpirovali tvorcov budúcich filmov z módneho prostredia. Seriál navyše stojí za preslávením, teraz vyhľadávanej, stylistky Patricie Field. Po zhliadnutí každého dielu sa podľa módnych magazínov rapídne zdvihol predaj kúskov, ktoré mala ktorákoľvek herečka na sebe, preto boli modely k videniu na uliciach hneď nasledujúce ráno.
V úvodnej scéne každého dielu sa Carrie ukazuje s ikonickou bielou tylovou sukňou – jedným zo „znovu-vracajúcich-sa“ trendov tohtoročného a budúceho roka. Na prehliadkových mólach sa nimi pochválili napríklad Collette Dinningan alebo Anna Sui.

Nie všetky kúsky, ktoré sa objavia na móle, sú vhodné pre normálne nosenie. Tylová sukňa patrí k výnimkám. Ak si nejakú zaobstaráte, kombinujte skôr s jednoduchými topmi alebo tričkami, najlepšie jednofarebné a bavlnené bez obrázkov, avšak pokiaľ vyznávate „diblíkovský“ štýl obliekania, infantilný obrázok nie je na škodu. Sukne sa samozrejme nosia výhradne na nich. Samy o sebe pôsobia žensky, rozverne a roztomilo, preto s nimi tak tiež nakladajte.
Tylové sukne sú inšpirované baletkami. Ak preto tápate nad tým, aké topánky k týmto sukniam zvoliť, zostaňte u ich prvotného poslania a siahnite po jednoduchých a neokukaných balerínkách. To však vyžaduje dlhé a štíhle nohy, rovnako ako majú labutie tanečnice. My, obyčajné smrteľníčky ich môžeme zameniť npríklad za topánky na podpätku alebo na kline.

Ďalšou možnosťou je nosiť tylovú sukňu pod jednoduchými šatami alebo sukňou. Jednoducho tak dosiahnete looku z 50. rokov a budete vyzerať úžasne. K tomuto sa najviac hodia sukne „celistvé“, nie členená, ako tá Carriina. K celému outfitu si stačí nasadiť mačacie okuliare a budete vyzerať tak, ako by ste práve vyzerala z filmu Pomáda. Dostávame sa k päťdesiatkam, ktoré sú jedným z najväčších ťahúňov tejto sezóny.

zdroja obrázkov: polyvore.com, yesstyle.com, shopstyle.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.