Trúfnete si na topánky s otvorenou špičkou?

Trúfnete si na topánky s otvorenou špičkou?

25. júna 2012, peep toe, 50. roky, topánky s otvorenou špičkou, otvorená špička, lodičky, sandále, baleríny, platforma, zvieracie vzory, leto 2012, topánky na podpätku

Sponzorovanej odkazy:

Novým boomom túto sezónu budú topánky s otvorenou špičkou! Ide o ďalší retro model, ktorý letel predovšetkým v päťdesiatych rokoch minulého storočia, kedy bola napríklad najväčším sex-symbolom kráska Marilyn Monroe.

Môžete sa stretnúť s tiež anglickým názvom pre tieto topánky, ktorý znie „peep toe“, čo v preklade znamená,, vykukujúci palec". Toto označenie pre topánky s otvorenou špičkou je úplne výstižné, pretože vykukujúci palec alebo ostatné prsty sú na nich to najpodstatnejšie. Pre niekoho dôvod ku kúpe týchto topánok a pre iné zase nepredstaviteľné mučenie ich nôh. A áno, je to tak! Ak sa pre tieto topánky rozhodnete, určite vyberajte starostlivo! Niekoľkokrát si topánky vyskúšajte a prejdite sa v nich. Každé ženské chodidlo je tvarované inak a s topánkami je to úplne rovnaké.

Lodičky s otvorenou špičkou

V poslednej dobe sú najviac viditeľné lodičky s otvorenou špičkou. Je to najmä kvôli tak populárnej platforme, ktorá vlani aj tento rok ovládla módny svet. Lodičky s otvorenou špičkou uvidíme práve na už spomínanej platforme, ktorá nôžkam dodá predovšetkým sexy vzhľad. U týchto topánok je otvorená špička väčšinou veľmi malá a zmestí sa do nej skutočne mnohokrát len ten palec. To môže byť veľmi nepríjemné a zvlášť keď máte veľmi vysoký podpätok, kedy vám noha v topánke viac kĺže a na palec je tak vyvíjaný väčší tlak. Tieto topánky ale vyzerajú kúzelne a bola by škoda si ich odopierať len kvôli palcu. V predajni obuvi si k nim teda kúpte nejaké protišmykové vložky.

Sandále s otvorenou špičkou

Sandále sú nám všetkým veľmi známe. U nich je otvorená špička snáď najtypickejšia, aj keď sa mnohokrát stretávame so sandálkami s uzavretou špičkou, ktorá predovšetkým bráni prekĺznutiu rôznych kamienkov do topánky. Sandále sú tou najčastejšou obuvou na leto, tak prečo by sme ich nemohli vyskúšať práve s módnou otvorenou špičkou, že áno ? Vyberajte starostlivo! Je totiž z čoho!

Balerínky s otvorenou špičkou

Pre niekoho môžu byť balerínky s otvorenou špičkou úplnou novinkou, ale je to veľmi pútavý módny kúsok. Takéto balerínky sú takým spojením sandálok, lodičiek a papúč. Veľmi pôsobivé! Jedná sa o obuv, ktorá je predovšetkým príjemná na nosenie, ľahká a pre leto ako stvorená. Výber je tiež veľmi rozmanitý. Vyskúšajte pestré farby, zvieracie vzory, rastlinné materiály alebo kožu.

Zdroje: www.polyvore.com iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.