Fashion trend: Peplum

Fashion trend: Peplum

17. júna 2012, peplum šaty, peplum dress, šaty, letné šaty, peplum, peplum trend, trendy 2012, letné trendy, jarné trendy, fashion trendy, trend

Sponzorovanej odkazy:

Peplum, trend, ktorý tento rok doslova zaplavil prehliadkové móla a na červenom koberci ho vídame skoro rovnako často ako ihlové podpätky, sa stal tento rok hitom číslo jedna. A čože to vlastne ten peplum je? Jedná sa vlastne o akýsi kanýrek, ktorého hlavným účelom je zdôrazniť ženské krivky v oblasti pásu a bokov a vytvoriť tak ilúziu presýpacích hodín. Peplum môže zdobiť nielen šaty a sukne, ale aj kabáty, saká i blúzky a topy.

Nakuknutie do histórie

Peplum trend je tento rok vnímaný tak trochu ako novinka, čo je zrejme zapríčinené tým, že pomerne dlho v móde nebol. Objavil sa ale už v 40. rokoch, kedy bol naozajstným hitom. Druhýkrát sa vrátil v rokoch osemdesiatych a zdobil prevažne bundy a saká v kombinácii s vypchatými ramenami. Všimnúť sme si ho mohli ale aj v roku 2000. Ďalším slávnym rokom návratu trendu s názvom peplum je rok tohtoročný, teda 2012, kedy sa stal absolútnym must-have kúskom sezóny.

Ako peplum nosiť?

Peplum môže mať zoštíhľujúci aj zvýrazňujúci efekt, len je potrebné ho obliecť správne. Ak je vaša postava skôr chlapčenská, zvoľte kanýrek nariasený a výrazný, dodá to vašim bokom vytúžené krivky. Ak sú ale vaše boky naopak širšie, peplum vyberajte radšej splývajúci a v neutrálnych tónoch. Keď už sme u farieb, in sú rôzne farebné kombinácie, kedy je sukňa napríklad biela a peplum rôzne farebný či naopak, ale najlepšieho optického zoštíhlenia dosiahnete pochopiteľne s farbou jedinou, a to čiernou.

Peplum sa nosí na všetkom!

Ako som už spomínala vyššie, peplum sa tento rok objavuje naozaj na všetkom, a to napríklad aj na nohaviciach. Šaty a sukne s týmto zdobením vyzerajú veľmi elegantne a hodia sa tak napríklad aj na oslavy, svadby, plesy, ale čiernu peplum sukňu využijete aj ako oblečenie na zasadnutia. Nohavice a šortky s trendom peplum už vyzerajú kvapku výstrednejšie a tiež veľmi originálne. Ak sa vám peplum zdá až príliš výstredný sám o sebe, skúste pre začiatok peplum sačko či top, pôsobia o niečo striedmejšie.

Zdroje: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.