Buďte na jeseň neodolateľne zabalená! / Šály a šatky 2010

Buďte na jeseň neodolateľne zabalená! / Šály a šatky 2010

3. decembra 2010, šatky, šály, nákrčník, Ralph Lauren, Topshop, Alexander McQueen, Mango, pletené šály, hodvábne šatky, vzorovaný šál

Sponzorovanej odkazy:

K jesenným, zimným alebo k chladnejším dňom celkovo patrí jeden módny doplnok, ktorý nám dodá pocit tepla a navyše dozdobí celý náš outfit. Sú to najrôznejšie šatky a šály, ktoré si môžeme omotať a najrôznejšími spôsobmi „zauzlovat a obviazať“ okolo krku. Človek sa až diví, ako tak jednoduchý módny doplnok môže zmeniť náš celkový vzhľad. Preto si na výber zo šatiek a šálov dnes posvietime. Pozrieme si výber v štyroch rôznych módnych spoločnostiach. Začneme u spoločnosti Topshop, pokračovať budeme s ponukou od Manga, a cez šatky a šály značky Alexander McQueen sa dostaneme až k módnemu domu Ralph Lauren. Môžeme tak samy porovnať ponuku týchto, aj cenovo odlišných módnych značiek.


Topshop

Anglická značka Topshop, toľko obľúbená najmä u mladších ľudí, ktorí radi sa svojim vzhľadom koketujú a nenechávajú nič na náhodu, si pre svojich zákazníkov pripravila neskutočný počet najrôznejších šálov, šatiek a nákrčníkov. Navyše si z nižšie uvedených fotografií modelov týchto skvostných módnych doplnkov môžete odniesť nielen to, v akých farbách budú túto jesennú a zimnú sezónu šatky a šály moderné. Všimnúť a inšpirovať sa môžete aj štýlom a spôsobom viazania. Čo sa týka materiálu, staviť môžete na pletené šály, ale aj hodvábne šatky a rôzny „ľanový“ materiál. Budete štýlová a zároveň sa cítiť ako v bavlnke. Čo sa týka vzorov a potlačí, určite si nenechajte ujsť šatky či šáliky v animal printe – najlepšie s leopardím vzorom, ďalej modely so strakatými potlačmi, ktoré skvelo zvýraznia váš jednofarebný kabátik. Naopak jednofarebné šáliky a šatky sa budú skvele vynímať s vaším vzorovaným outfitom. A v neposlednom rade to budú isto iste florálne čiže kvetinové potlače, s ktorými osviežite šedé ulice jesenných dní. Jedno je isté! So šatkou alebo šálom z módneho butiku Topshop nešlápnete vedľa nikdy! Topshop totiž vie, čo sa nosí!


Mango

Skvelou voľbou na nákup šatiek a šálov sú aj butiky španielskej módnej spoločnosti Mango. Rovnako ako v predchádzajúcej ponuke butikov Topshop, aj tu objavíte pletené šály a látkové šatky. Všimnite si apartného zakončenia malými strapcami alebo štýlovo roztrapatené zakončenie šatiek a šálov. Opäť sú to rôzne strakaté aj orientálne vzory, jednofarebné aj dvojfarebné pletené šály, a tiež šatky v animal printe.


Alexander McQueen

Čím sa naopak môžete inšpirovať u módneho domu zvučného mena Alexander McQueen? Sú to napríklad motívy pirátskych lebiek, čím nás Alexander McQueen na svojich šatkách prekvapí. Šatky s pirátskymi lebkami si navyše môžete zaobstarať v niekoľkých odlišných, pestrých aj menej pestrých farbách. Ak predsa týmto „drsňáckým“ vzorom neholdujete, Alexander McQueen vám ponúka aj šatky sa zvieracím a iným motívom.


Ralph Lauren

Novú zostavu módnych a štýlových šatiek z kolekcie pre jeseň a zimu 2010/2011 nám predstavila v neposlednom rade tiež módna spoločnosť Ralph Lauren. Okrem štvorcovo tvarovaných hebkých šatiek s rôznymi obrazcami, to boli aj kožušinové šáliky, ktoré budú túto sezónu podľa Ralph Lauren moderné. Kožušiny, mimochodom, budú jedným z hlavných štýlových detailov tohto obdobia. Okrem hodvábnych, rôzne vzorovaných šatiek, môžete svoj krk zabaliť do luxusných pletených jednofarebných i klasicky kockovaných, ale aj inak vzorovaných šálov. Elegantne budete pôsobiť v šále so zmuchlaným efektom a športovo v šusťákovo pérovom nákrčníku.

„Zdroj“: www.shopstyle.com, www.ralphlauren.com, www.alexandermcqueen.co.uk, www.mangoshop.com, www . topshop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Lenka K.. Článok nájdete v kategórii doplnky.