Maturitné šaty 2010 / Výnimočný deň vo výnimočných šatách

Maturitné šaty 2010 / Výnimočný deň vo výnimočných šatách

2. decembra 2010, maturitnej šaty, šaty Topshop, www.net-a-porter.com, svadobné agentúra Amoroso, šaty, dámske šaty, spoločenské šaty, plesové šaty, šaty do tanečných

Sponzorovanej odkazy:

Prvý veľký ples absolvuje väčšina z nás v rámci tanečnej. Niektorí sa však tomu úspešne vyhnú, a preto býva tým naozaj prvým nezabudnuteľným plesom práve ples maturitný. Je potrebné zariadiť veľa vecí. Napríklad prichystať srdcervúci príhovor, predtancovanie, program, vybrať šerpy, pri ktorých býva mimochodom najviac hádok, a potom bezchybné a nezabudnuteľné maturitné šaty .

Tento článok sa budem snažiť pojať skôr ako malú galériu, prezentáciu mnohých odlišných maturitných šiat. Pri niektorých z nich sa zameriam aj na vhodné doplnky, ktoré môžu šaty skrášliť, a tým vám uľahčiť život.

Tak napríklad, vysoké podpätky sú absolútne úchvatné, ale podľa mojich vlastných skúseností dosť nevhodné. Keď chcete pobehovať medzi priateľmi a rodinou, to ešte ide, ale akonáhle príde na rad šerpovanie a čakanie, kým sa na každého dostane rada, dá to zabrať. Aj samotná cesta pre šerpu býva tŕnistá, hoci krátka. Je zvykom hádzanie drobných mincí a verte, že prechádzať po nich a po vyleštenej podlahe, môže byť oveľa viac vtipné ako očarujúce.

Preto rada číslo jeden znie: nepreceňujte svoje sily, ani možnosti. Šaty, v ktorých nemôžete dýchať, topánky, v ktorých neviete chodiť, radšej nechajte doma. Úchvatná môže byť každá žena, a aj bez trápenia.

Poďme sa teda pozrieť na rôzne varianty maturitných šiat.

Topshop stále udáva top trendy

Nie je to tak dávno, čo sme vám túto modernú a hravú značku predstavili. Dizajnéri nezabúdajú ani na plesovú sezónu. Šaty značky Topshop sú rafinované a svieže.
Prvý model je pre odvážnejšie, ktoré nechcú splynúť s davom a mať dlhé korzetové šaty.

Ak nie ste až tak odvážne, Topshop ponúka kompromis – úchvatné šaty, ktoré sú vzadu dlhé a vpredu (hoci to nie je na obrázku dobre vidieť) nad kolená. Ak vám takto pozerajú kolienka, býva veľmi pekné doplniť šaty podpätkami, a tak sa trošku potrápiť…

Večná inšpirácia z Net a porter

Internetová stránka www.net-a-porter.com opäť ponúka prehliadku exkluzívnych modelov svetových návrhárov.

Určite sa nebojte detailov ako sú holý chrbát, rázporok alebo nápadná vlečka (len pozor pri chôdzi).

Teraz niekoľko naozaj unikátnych modelov: prvá Donna Karan, druhý Alexander McQueen a tretí Oscar de la Renta.

Neprehliadnuteľná? Žiadny problém v šatách od Roberta Cavalli. Že je to veľmi drahé? Inšpirovať sa môžeme strihom aj vzormi, ktoré sú v poslednej dobe veľmi populárne.

Moje favoritky: Moschino s topánkami Christian Louboutin.

Nie je nad klasiku – jednoduché maturitné šaty

Aby ste sa nerozčuľovali, že všetky šaty sú buď cenovo nedostupné, alebo ťažko zohnateľné, dovolila som si „vypožičať“ fotografie spoločenských šiat z jednej požičovne svadobných šiat. Avšak predchádzajúcimi modelmi sa určite môžete nechať inšpirovať a šaty si nechať ušiť na zákazku.

Vypožičala som si fotografie od „Svadobnej Agentúry Amoroso“: http://www.svatby-amoroso.cz/, ktorá sídli v Pardubiciach, ale väčšinu ich modelov si môžete pohodlne prezrieť na oficiálnych internetových stránkach.

Jednoduché čierne šaty využijete pri mnohých slávnostných udalostiach a môžete v nich pretancovať nejednu plesovú sezónu.

Naopak smaragdovo zelené šaty vás rozžiaria a budete určite neprehliadnuteľná.

Najvýraznejšou farbou je červená a keď zvolíte šaty decentné, budete vyzerať a cítiť sa neodolateľne.

Snažila som sa vám v tomto článku priblížiť maturitné šaty exkluzívnejšie, ale aj šaty z bežného salónu, ktoré sú ľahko dostupné, a napriek tomu krásne. Výber je len na vás.

Zdroj: www.svadba-amoroso.cz, www.net-a-porter.com, www.topshop.com,
iStockPhotos / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.