Čo vo vašom letnom šatníku nesmie chýbať? Háčkované a pletené topy a svetre!

Čo vo vašom letnom šatníku nesmie chýbať? Háčkované a pletené topy a svetre!

5. júna 2012, veľké oká, háčkované a pletené, topy a svetre, crochet

Sponzorovanej odkazy:

Naše babičky to robievali bežne a rady, a dodnes spomínajú na svoje voľné chvíle a ťukanie ihlíc, ale len máloktorá z nás sa venuje záľubám ako je pletenie alebo háčkovanie. Je to však veľká škoda. Práve pletené a háčkované topy a svetre sú teraz najviac in. Pod pojmom pletené svetre si však nepredstavujte klasický vlnený tučný sveter. Ide o horúci trend tohtoročnej sezóny a čím väčšie oká top alebo sveter má, tým lepšie. Žiadna tučná vlna, len ľahké materiály. Celkovo túto krásnu háčkovanú a pletenú módu môžete poznať pod pojmom Crochet. Takže ak neviete háčkovať ani pliesť, mali by ste navštíviť svoju babičku. Tieto topy sú ideálnym letným kúskom, ktorý vo vašom šatníku zaručene nesmie chýbať.

AKO NOSIŤ TIETO TOPY A SVETRE?

Ak ste majiteľkou plochého bruška, nebojte sa si zaobstarať top alebo svetrík v Crop štýle (dĺžka končiaca nad pupkom). Čím väčšie oká top má, tým lepšie. Skvele vyzerajú svetre s netopierími rukávmi. Oblečte si pod neho farebnú podprsenku, džínsové kraťasky a letný módny outfit je na svete. Háčkovaná a pletená móda ide ruka v ruke s hippie a etno štýlom. Preto na to myslite, až budete vyberať doplnky. Zásahom do čierneho sú pletené a korálkové náramky (kľudne si ich zoberte na ruku viac, vyzerá to štýlovo), náušnice s perím a masívne prstene. Kabelku najlepšie so strapcami alebo látkovú s etno vzormi. Zaujímavým doplnkom sú kvetinové venčeky do vlasov (samozrejme z umelých kvetín, ale vyzerajú takmer ako pravé). Háčkované topy bývajú často ozdobené spodným lemom. Má to šmrnc aj keď sa strapce na spodnom okraji topov nosili už v deväťdesiatych rokoch, ich comeback je opäť tu.

Ak teda neviete pliesť ani háčkovať, nevadí. Môžete požiadať babičku alebo kamarátku, aby vás to naučili. Ak práve neovplývajú väčším množstvom voľného času, mrknite na e-shopy, kde zaručene tieto topy a svetre nájdete. Naše tipy sú: www.nastygal.com , www.karmaloop.com a na www.fler.cz narazíte na ženy, ktoré vám radi upletú akýkoľvek top či sveter na mieru. V obchodných domoch ako je H & M, C & A, Promod alebo Mango tiež na pár kúskov narazíte. Veríme, že sme vás na leto inšpirovali a aspoň jeden top si zaobstaráte.

Zdroje: www.asos.com , www.nastygal.comwww.karmaloop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.