Letné festivaly sa blížia! Osvojte si festivalový look!

Letné festivaly sa blížia! Osvojte si festivalový look!

29. mája 2012, festivaly, letné festivaly, festivalová móda, Coachella, Glastonbury, trendy, fashion trends

Sponzorovanej odkazy:

Blíži sa leto a s ním aj letné hudobné festivaly. Snáď všetky zahraničné módne časopisy, veľké e-shopy a aj high street značky, ktoré určujú módne trendy, nás posledné dni zahlcujú postmi, článkami a fotografiami tzv. festivalovej módy. Veľa hudobných festivalov je dnes skôr než o hudbe aj o móde, alebo je tu móda rovnako dôležitá ako hudba. Sú to hlavne slávne festivaly ako Coachella či Glastonbury, ktoré sú priamo módne predstavenia a nielen známe a slávne osobnosti sa tu snažia, aby vyzerali čo najviac cool. U nás sa na festivaloch zatiaľ ešte hlavne užíva muziky a móda sa až tak nerieši (samozrejme okrem hip-hopových a iných žánrovo úzko zameraných festivalov, kde je dress code takmer povinný), ale čo nie je, môže byť a navyše je festivalový štýl dosť uvoľnený aj nato, aby ste ho mohli nosiť aj inam. A vedzte, že v ňom zažiarite ako pri letnom pikniku, tak aj v meste pri káve s kamarátkou. Osobne môžem povedať, že festivalová móda sa mi páči už niekoľko rokov, ale tento rok je to moja letná číslo jedna.

Na festivale, aj keď ide aj o parádu, ide hlavne o to, aby sme sa cítili pohodlne a o tom aj festivalová móda je. Zaujímavý koktail vintage, bohémskeho a etno štýlu, to sú tie pravé ingrediencie pre festivalový look. A aké kúsky teda tvoria tzv. festival essentials? V žiadnom prípade vám nesmú chýbať džínsové kraťasky. Môžu byť navyše ozdobené cvočkami, výšivkami a podobne. Veľmi štýlové sú džínsové šortky s vysokým pásom, do ktorého zastrčíte voľné tričko s nápisom či logom obľúbenej skupiny. Keď už hovorím o topoch a tričkách, k festivalovému looku sa hodí akejkoľvek voľnejšie tričko, asymetricky strihané topy či tzv. crop tops, ktoré sú absolútnym hitom sezóny. Ak teda na to máte postavu, smelo do nich. Tento rok vám nesmú chýbať ani háčkované topy, vesty či tuniky, a to ako v bielom alebo krémovom prevedení, tak aj vo výrazných farbách ako je červená, žltá, oranžová či fuchsiová. Ako som sa už zmienila, etno a tribal motívy sa k tomuto looku perfektne hodia, tento rok „frčia“ hlavne aztécke motívy a potlače, a to na čomkoľvek. Okrem Aztékov, je veľmi trendy aj móda severoamerických indiánov. Hlavne teda, čo sa týka doplnkov, ako sú pierkové náušnice a náhrdelníky či kabelky z opranej kože so strapcami. Ak vsádzate skôr na vintage štýl, môžete sa vydať cestou grunge. Kožené čierne KRIVÁKY vyzerajú skvele s dlhými farebnými sukňami, môžete si byť isté, že vás nikto neprehliadne.

Čo sa doplnkov týka, určite nesmiete zabudnúť na štýlové slnečné okuliare, v prípade, že počasie nebude veľmi priať, sa zase nezaobídete bez čižiem. Perfektným módnym doplnkom je aj slamený klobúčik a šatka, ktorú, v prípade, že vám bude horúco, môžete aj štýlovo zaviazať o kabelku. Pamätajte na to, že festivalový look znesie aj oveľa viac náramkov a náhrdelníky s väčšími príveskami, samozrejme záleží len na vás, ako veľmi ich znesiete a unesiete.

Na záver už mi nezostáva nič iné, než len popriať všetkým festivalom krásne počasie a veľa vydarenej muziky a snáď aj pár tých vydarených outfitov.

Zdroje: www.forever21.com , www.nastygal.comwww.hm.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky a kabelky a tašky.