Dlhé a maxi šaty jar / leto 2012

Dlhé a maxi šaty jar / leto 2012

26. mája 2012, dámske šaty, šaty 2012, letné šaty, šaty leto 2012, maxi šaty, dlhé šaty

Sponzorovanej odkazy:

Zabudnite na beztvaré šaty, ktoré zahaľujú postavu a posúvajú Vás niekam do stratena. Pretože my si vyberieme šaty, ktoré zvýraznia našu siluetu, upozornia na prednosti a zakryjú menšie nedostatky.

V 70. rokoch boli ženy už z mini sukní unavené, a tak sa dolný lem opäť posunul o niekoľko čísel dole, až k oblasti okolo členkov. Táto dĺžka ženy veľmi oslobodila a uvoľnila, preto je často spájaná s neviazaným bohémskym štýlom.

Štýly

Pozrite sa na štýlové maxi šaty, ktoré nekladú vôbec žiadny dôraz na Váš pás. Tento strih v antickom štýle dokonale zakryje ovisnuté bruško alebo aj väčší zadoček. Ak máte postavu v tvare presýpacích hodín, ktorá je hodnotená ako ideál ženskej krásy, určite budete chcieť zvýrazniť osí pás a oblé tvary bokov. Vy sa poobzerajte po šatách so zvýrazneným pásom alebo použite opasok. Zvýšenú pozornosť venujte aj hornej časti tela, ktorá je veľmi odhalená. Ženy so širokými ramenami by sa mali vyhýbať šatám, ktoré sa zaväzujú za krkom, naopak drobným dievčatám tento štýl veľmi lichotí. Ženy s veľkými i malými prsiami by mohli mať trochu problém, preto by som odporúčala kúpiť si súčasne s maxi šatami aj podprsenku bez ramienok. Úžasné sú aj šaty s kašmírovým vzorom, ku ktorému sa budú hodiť bohémske doplnky. Uistite sa ale, že vzor na šatách zodpovedá veľkosti Vašej postavy, veľké vzory totiž rozširujú alebo utápajú. Drobné ženy by mali zostať u malých vzorov, kdežto vysoké ženy si môžu dovoliť veľké vzory.

Ako vybrať tie najlepšie maxi šaty

Môže sa stať, že ženy s výraznými krivkami budú v maxi dĺžke pôsobiť trochu staromódne a zavalito. Niektoré maxi šaty robia postavu o niečo menšiu. Ak sú šaty príliš dlhé, budete ich ťahať po zemi alebo si na ne šliapať. V zle zvolenej textílii a štýle Vám môže byť v lete horúco. Tieto všetky veci majte pri kúpe šiat na pamäti, aj to že všetko má ale svoje riešenie. Ak ste malá, vezmite si podpätky, ak si chcete vziať ploché topánky, skontrolujte dĺžku spodného lemu. A samozrejme pri kúpe šiat sa v druhej rade tiež rozhodnite, pre aký účel ich kupujete a či sa v nich budete cítiť pohodlne.

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.