Fashion trend: Crochet alebo háčkovaná móda zase letí!

Fashion trend: Crochet alebo háčkovaná móda zase letí!

26. mája 2012, crochet, háčkovaná móda, háčkované topy, háčkované šaty, háčkované plavky, háčkované vesty, fashion trends, crochet tops

Sponzorovanej odkazy:

Háčkovaniu sa asi venuje máloktorá z nás a rovnako ako pletenie, aj túto činnosť prenecháme radšej našim babičkám a tetičkám. Našťastie je tento rok háčkovaná móda veľmi v kurze, a teda sa nemusíte obracať na babičky a tetušky, ale pre háčkovanú módu, čiže crochet, zájsť jednoducho do obchodu.

Crochet je nová krajka

Háčkovaná móda nie je žiadnou novinkou, ale tento rok má trochu inú podobu. Je ďaleko viac trendy, sexy a odvážna. Navyše sa rovnako ako čipka, objavujú crochet kúsky takmer na všetkom, a to aj na topánkach či opaskoch. Skvele dopĺňa romantický ale aj tzv. festivalový či hippie look.

Ako som už spomenula, tento rok je crochet tak trochu iný – pripomína skôr čipku svojimi rafinovanými priehľadnými miestami a nápaditými vzormi, ako sú napríklad kvety či okrúhle ornamenty. Priamo úchvatne vyzerajú celé háčkované topy, tuniky, šaty aj vesty, ale aj taký top, ktorý má v oblasti chrbta vloženú crochet časť vyzerá veľmi sexy, a tak trochu záhadne. Háčkované môžu byť aj len lemy šiat či topov, vždy to skvele zvýrazní daný kúsok.

Čo sa týka farebného prevedenia, vždy môžete staviť na biely háčkovaný kúsok, ktorý budete môcť kombinovať so všetkým a ktorý bude v lete skvele kontrastovať s vašou opálenou pokožkou. Prirodzene však môžete pouvažovať aj o farebných kúskoch. Čierna zase pôsobí tak trochu tajomne, v niektorých prípadoch až goticky.

Určite si vybavíte aj háčkované plavky. Tie môžu byť samozrejme riešené ako klasické trojuholníkové bikiny alebo ďaleko nápadnejšie ako jednodielne plavky so vzorovanou časťou v oblasti bruška. Ideálne ak chcete pritiahnuť mužské pohľady.

Crochet je tento rok naozaj na všetkom, dokonca aj na topánkach či kabelkách a výsledok je vždy originálny a super trendy.

A kde taký crochet či háčkované kúsky zohnať? Stopercentne sa v tomto môžete spoľahnúť na zahraničné e-shopy ako Asos či Nastygal. Ak radšej nakupujete u vás v meste, crochet vesty a topy majú napríklad v H & M.

Zdroje: www.nastygal.com , www.hm.comwww.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.