Dámske účesy pre jar / leto 2012

Dámske účesy pre jar / leto 2012

17. mája 2012, trendy dámske účesy, dámske účesy jar / leto 2012, extravagantné účesy

Sponzorovanej odkazy:

Módne trendy sa menia stále rýchlejšie a začína byť neľahké presne ich zachytiť. Navzájom sa prelínajú, striedajú a zase vracajú späť. Nejedná sa len o módu, ale aj o trendy v líčení a účesoch. Niektorí si držia rovnaký štýl takmer po celý život a iní ho naopak veľmi často menia. Avšak vizážisti a kaderníci dobre vedia, že trendom podlieha líčenie a účesy rovnako ako móda. Tento článok prináša trendy v účesoch pre jar / leto 2012 a zároveň nevyhnutné tipy pre starostlivosť o vlasy v horúcich dňoch.

Jar a leto 2012 prinášajú bláznivé účesy i klasiku

To, že sú jemné pastelové tóny farieb a originálna kombinácia rôznych štýlov hitom sezóny, nemohol nikto prehliadnuť. Podobné je to aj s účesmi. Experimentovaniu sa rozhodne medze nekladú, takže ak ste niekedy mali vysnívaný účes a ostýchali ste sa ho nosiť, tento rok je tá správna príležitosť.

Mnohé potešil návrat prvkov retra a tiež krátkych účesov. Dôraz je viac kladený na perfektný strih. Svoj stály obdiv si držia ofiny.

Ďalším výrazným prvkom je asymetria účesu a vracajú sa copy čo najzložitejšie upletené a zaujímavo prepletené.

Medzi extravagantnými účesmi sa asi najviac presadil štýl semi-Shaved hairstyle – čiastočne vyholené vlasy kontrastujúce s dlhou hrivou a extrémne strihanou alebo vyholenou stranou. Punkové strihy sú tiež stále obľúbenejšie. Najmä s doplnením kreatívneho grafického strihu a prípadne kontrastným podfarbením.

Zároveň sa teší obľube návrat klasických a jednoduchých strihov, ktoré ale dostávajú originálnejší nádych. Medzi posledné trendy patrili prirodzene vlnité dlhé vlasy a tento trend naďalej pretrváva.

Farbenie vlasov stojí v pozadí, dokonca sa dáva prednosť teplým odtieňom alebo len bledým farbám.

Letný účes by mal byť vzdušný, nápaditý, možno až odvážny, ale predovšetkým sa v ňom musíte cítiť svoje. Mnohé robí aj praktickosť. Ak nemáte čas tráviť každé ráno hodinu pri zrkadle, dbajte predovšetkým na strih. Skúsený kaderník ľahko vykúzli originálny účes, ktorý nie je príliš náročný na úpravu.

Záverom pripomeňme, že je potrebné sa o vlasy starať. Zásadná je najmä voľba šampónu a kondicionéru, určených pre konkrétny typ vlasov. Najmenej raz za týždeň by sme mali vlasom dopriať ozdravujúcu kúru. Ak je to možné, chráňte vlasy pred nadmerným slnečným žiarením.

Informácie o aktuálnych trendoch a foto poskytlo štúdio TM Styling: http://www.studiosignus.cz/tms/

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina B.. Článok nájdete v kategórii vlasy a účesy.