Farebné svetre, svetríky a cardigany dodajú vášmu outfitu šťavu!

Farebné svetre, svetríky a cardigany dodajú vášmu outfitu šťavu!

16. mája 2012, sveter, svetre, svetríky, cardigan, cardigany, farebné svetre, jar 2012, trendy svetre, pastely, neóny, tangerines tango

Sponzorovanej odkazy:

Tenké svetríky a cardigany sú tak šikovným kúskom oblečenia, že ich môžeme nosiť prakticky v každom ročnom období. V chladnejšom období ich oblečieme pod kabát a v tom teplejšom sa zase hodia na chladnejšie rána a večery cez šaty a topy. Pre tohtoročnú jar sa, čo sa svetríkov týka, narysoval jeden hlavný trend – pastelové farby. Ten ďalej dopĺňajú už od minulého leta trendy neóny, a tiež odtieň tangerines tango, výrazný mandarínkový tón. Zabudnite teda na chvíľu na svoje čierne či sivé cardigany a dajte priestor farbám, ktoré robia jar.

Všadeprítomné pastely

Pastelové farby sú túto sezónu všade okolo nás a objavujú sa úplne na všetkom. Poďme si ešte teda raz pripomenúť, aké hlavné odtiene by ste nemali v obchodoch prehliadnuť.

Mint

Zrejme najväčším hitom tohtoročnej jari a leto je farba mint, alebo tiež mätová alebo mentolová.

Ružová

In je aj veľa odtieňov ružovej, svetlou počnúc a fuchsiovou končiac.

Svetlo žltá

Ďalším nádherným pastelovým odtieňom je svetlá žltá, ktorá pristane ako bleduľkám, tak aj tmavším typom.

Rozžiarte šatník neónmi

Jarná romantika v podobe pastelových farieb ale prirodzene nie je pre každého a nie všetky sa v týchto odtieňoch cítime dobre. Ak preferujete výraznejší a odvážnejší look, budú pre vás skvelou voľbou neónové odtiene. Výrazné farby ako žltá, oranžová, zelená alebo vibrujúca ružová vás urobia neprehliadnuteľnou. Dajú sa skvele kombinovať v štýle color-blocking, alebo jednoducho doladiť neutrálnymi farbami bielou, čiernou či nude.

Tangerine tango

Jednou z noviniek sezóny jar / leto 2012 je už spomínaný odtieň tangerines tango, čiže výrazná mandarínková farba. Neradí sa ani k pastelovým, ani k neónovým odtieňom a je tým pádom veľmi originálna. Nie nadarmo totiž bola zvolená farbou roku 2012! S čím mandarínkovú kombinovať? Možno prekvapivo ide dohromady s ostatnými oranžovými tónmi a aj touto kombináciou môžete docieliť už spomínaného color-blockingu. Ďalej perfektne ladí s čiernou a bielou, čím jej výrazný odtieň trochu zjemníte.

Zdroje: www.shopstyle.com , www.asos.com , iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.