Masívne, farebné a trendy tribal a etno šperky

Masívne, farebné a trendy tribal a etno šperky

21. mája 2012, pierka, náhrdelník, náušnice, náramok, prstienok trendy, jar 2012, leto 2012, šperky, doplnky, tribal, etno

Sponzorovanej odkazy:

Fascinácia starými kultúrami u ľudí trvá už po stáročia a stále pokračuje. Štýl Indiánov, Afričanov a mnohých ďalších, takmer každoročne inšpiruje mnohých popredných módnych návrhárov a tí prvky týchto kultúr zakomponovávají do svojich kolekcií. Nie inak je tomu aj tento rok, teplé počasie týmto štýlom hrá do kariet a pomaly ale isto už Etno či tribal inšpirované outfity vídame v uliciach, alebo minimálne na celebritách, napríklad na nedávnom festivale Coachella. O tom, ako etno štýl nosiť, ste sa už mohli na Luxurymagu dočítať, preto sa dnes zameriame na šperky inšpirované týmito kultúrami a pozrieme sa na súčasné trendy.

Tribal a etno šperky sa vyznačujú predovšetkým tým, že sú výrazné, farebné a veľké, a tým pádom neprehliadnuteľné. Veľakrát prebijú aj všetky ostatné prvky v outfite a majú teda vo výslednom looku hlavné slovo. Ich výhodou je, že sa znesú ako s jednoduchým oblečením ladeným do jednej farby, tak aj s divokými a odvážnymi potlačami, ktoré sú pre tieto kultúry tak typické.

Náušnice

Náušnice v štýle etno a tribal zaujmú na prvý pohľad. Bývajú veľmi dlhé, niekedy plné geometrických vzorov a vždy veľmi farebné a originálne. Hitom tohto roku sú náušnice zdobené rôznofarebnými pierkami, ktoré sú pre etnotribal typické. Zvoliť môžete ako decentné menšie pierka, tak aj tie naozaj dlhé. Ďalším zaujímavým trendom sú aj náušnice so strapčekmi. Čo sa týka farieb, miešajú sa tu tmavé tóny čiernej a hnedej s výraznou oranžovou, žltou alebo napríklad tyrkysovou. Bohužiaľ je ale pravda, že veľkosti týchto náušníc často zodpovedá aj ich váha, ktorá by sa po dlhšej dobe nemusela našim ušiam príliš páčiť, preto to nezabudnite vziať pri výbere náušníc do úvahy.

Náhrdelníky

Aj tribal náhrdelníky sa vyznačujú svojou masívnosťou, zaujímavými farbami i tvarmi, ale práve vďaka tomu dodajú aj úplne obyčajnej jednofarebnej blúzke či tielku úplne nový originálny vzhľad. Zaplnia každý výstrih, ale rovnako tak sa hodia aj k rolákom. Perfektne budú ladiť napríklad aj so vzorovanými maxišatami.

Náramky

tribal a etno štýle zoženiete samozrejme aj náramky plné farieb a vzorov, ale aj mnoho ďalších šperkov ako prstienky, alebo napríklad čelenky a ďalšie doplnky do vlasov. Ak teda máte záľubu v tomto štýle, ale zatiaľ ste si nič nekúpili, šperky sú určite skvelým začiatkom.

Zdroje: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.