Pánske jarné kardigany

Pánske jarné kardigany

4. mája 2012, pánske svetre, pánsky sveter, pánske oblečenie, pánsky kardigan, pletený sveter pánsky

Sponzorovanej odkazy:

Svetre sú klasika, sú elegantné a nemali by chýbať v žiadnom šatníku. Hrejivý pletený kardigan sa nájde v mnohých skriniach, ale nemali by ste sa im vyhýbať ani na jar, pretože sú chvíle, kedy mikina nie je príliš vhodná a sako je veľmi upäté. Kardigan dopĺňa ležérnu eleganciu a nepoznám jediný dôvod, prečo sa mu vyhýbať.

Kardigan je taký troj-sezónny odev, môžete ho nosiť na jeseň, v zime i na jar. Je veľmi dobrý na cesty, nekrčí sa, a tak ho môžete mať vždy pri ruke. Oproti svetru má tri zásadné prednosti. Po prvé je možné ho nosiť rozopnutý, čím môžete podľa ľubovôle regulovať teplo. Po druhé je možné ho obliecť a vyzliecť, bez toho by bol zničený Váš účes alebo by spadli okuliare z nosa. A po tretie kardigany mávajú mnohokrát malé vrecká, kam si môžete schovať kľúče, drobné alebo cenné drobnosti.

Aký kardigan je ten pravý?

Bavlnený kardigan je v lete veľmi obľúbený, je veľmi jemný, ľahký a príjemne sa nosí priamo na telo. Kardigan z jemného kašmíru je ľahký ako bavlnená košeľa, dá sa nosiť pod športové sako alebo miesto košele. Ľahký kardigan z ovčej vlny sa dá nosiť aj pod športové sako alebo miesto klasickej vesty k športovému obleku. K formálnemu spoločenskému obleku sa však v žiadnom prípade nehodí. Vlnený kardigan zo stredne ťažkej priadze je ideálne oblečenie, ktoré možno nosiť celý rok.

Ako nosiť kardigan

Kardigan môžete nosiť rozopnutý miesto saka na neformálne príležitosti. Zapnutý sa dá nosiť pod športovú bundu, cez košeľu, s džínsami alebo tiež s chinos nohavicami. Môžete ho tiež prepásať v páse ako kabátik. Tmavo šedé, modré a zemité tóny sa dajú veľmi vhodne kombinovať s inými odevmi a nie sú tak nudné ako čierne. Svetlejšie farby sú oveľa pútavejšie a jemnejšie.

Vysoko módne, ľahko elegantné je párovanie plátenných nohavíc s košeľou a kardiganmi.

Pre funky vzhľad pridajte motýlik miesto kravaty. Tento štýl sa dobre vyníma v jednofarebnom prevedení.

Preppy atmosféru zaistia vyhrnuté rukávy kardiganu aj košele do predlaktia alebo lakťa, manžetu rukávu košele môžete ohrnúť pred vyhrnutý rukáv kardiganu.

Biele tričko pod kardiganom je trochu viac neformálne, pre viac ležérnosti môžete zvoliť aj farebné tričko, oboje s džínsami.

Zdroj: www.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.