Hit medzi bloggermi - Brothel Creepers

Hit medzi bloggermi - Brothel Creepers

10. mája 2012, Creepers, Brothel Creepers

Sponzorovanej odkazy:

Už minulý rok ste si možno všimli trendy topánok, ktorých obľuba sa závratne šíri hlavne medzi bloggermi .. Sú to tzv. Brothel Creepers. Už na prvý pohľad ich rozoznáte od ostatných vďaka niekoľko centimetrovej podrážke. Ak si myslíte, že je jednoducho len „ozdobná“, mýlite sa. Sú funkčné a dobre premyslené.

História Creepers nesiaha až tak ďaleko, ich vznik je spájaný s druhou svetovou vojnou. Nosili ich vojaci v Afrike, kde boli vďaka vysokej platforme schopné odolávať veľkému teplu a nepriaznivému okoliu. Po vojne ich vďaka ich pohodliu nosili ex-vojaci, úspech zaznamenali hlavne v nočných kluboch Londýna. Stal sa z nich veľký hit hlavne na prelome 50. a 60. rokov, obľúbili si ich tzv. Teddy boys – priaznivci rock and rollu, ktorí ich kombinovali s úzkymi nohavicami (niekedy mali na konci stočené nohavice), košeľou s vysokým golierom a tmavými kabátmi po kolená. O ich obľúbenosti svedčí i fakt, že ich vo svojej piesni Blue suede shoes ospevuje Elvis Presley. V 70. rokoch sa postarala o ich veľký comeback Vivienne Westwood, ktorá im dodala punkovejší vzhľad.

Sú síce určené mužom, ale skvele vyhovujú unisexovej móde a sú populárne aj medzi ženami. Páčia sa vám, ale prídu vám až príliš androgénne? Nie je problém, začali sa vyrábať aj ich ženské varianty (ktoré ich už často ani nepripomínajú a spája ich len názov), napríklad topánky na kline alebo na rôznom druhu podpätku. Nájsť ich môžete aj vo verzii podobnej oxfordkám alebo obyčajným teniskám. Predtým sa Creepers vyrábali hlavne so zamatovým povrchom, dnes môžete pokojne nájsť aj celokožené, v rozličných farbách a vzoroch.

Svoje vlastné Brothel Creepers si môžete kombinovať s čímkoľvek. Hodia sa ako k sukniam a šatám, tak aj k nohaviciam. V botníku ich teda môže mať ktokoľvek, ten kto dáva prednosť ženskému sexy štýlu alebo vzhľadu sladkého dievčatka, čo bolo skôr vďaka jednému základnému tvaru nemožné, aj ten, komu je bližší grunge štýl.

Svoje vlastné Brothel Creepers si môžete objednať napríklad na Asos.com.

zdroj: asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.