Ako sa tento rok nosia pruhy?

Ako sa tento rok nosia pruhy?

12. mája 2012, pruhované šaty, pruhovaný top, pruhované oblečenie, prúžky, pruhovaný, pruhy a bodky, pruhy a kvetinový vzor

Sponzorovanej odkazy:

Pruhy patrí k trendom, ktoré zo sveta módy nikdy nezmiznú. Sú svieže, pútavé a odvážne. Nájdete ich v štýle preppy, námorníckom a veľakrát aj elegantnom.

Navy pruhy

Námornícka modrá je radená medzi neutrálne farby. Čo znamená, že sa veľmi dobre znesie s inými farbami, ale samozrejme, rovnako ako ktorákoľvek iná farba s určitými farbami omnoho lepšie vynikne. Opäť ako každý rok medzi jarnými trendmi, aj teraz je populárna trilógia biela, navy modrá a červená.

Prúžky však nie sú len námorníckou výsadou, mali by sme si tiež pripomenúť, že ich nosíme hlavne vďaka Coco Chanel, ktorá porušila konvencie a začala nosiť pruhované tričká. Možno preto sú toľko obľúbená, hlavne vo Francúzsku odkiaľ Coco pochádza.

Ako nenosiť pruhy

Nikdy nenoste pruhy na najširšej časti tela. Opatrne aj s pruhovanými doplnkami, dokážu tiež rozširovať. Ak ste cez Vianoce trochu pribrali, vyhnite sa šírke pruhov nad 1,5 cm.

Typy pre každého

Najlepšie sú úzke zvislé pruhy. Pruhy na pevných látkach sú najvhodnejšie. Kombinujte pruhy s bodkami a kvetinami.

Miešanie vzorov – dovolené

Bodka a prúžok

Nemôžete sa rozhodnúť medzi bodkou a prúžkom, tak ich skombinujte. V poslednej dobe som sa do tohto spojenia zamilovala a predo mnou už mnoho návrhárov, ktorí vytvárajú skvostné kúsky s týmto spojením. Ak sa rozhodnete kombinovať dva odevy alebo doplnky rôznych vzorov, dodržujte jednoduché pravidlo: „malá bodka, úzky prúžok“.

Kvety a pruhy

Hlavnými predstaviteľmi sú Prada a Jason Wu, ktorí sa nebáli zmien a ukázali nám ako kombinovať dosiaľ neobjavené – kvety a prúžky. Pri kombinácii vzorov sa snažte vyberať prúžkami vo farbe podkladu kvetín. A opäť sa držte vyššie uvedeného pravidla – malé kvety, úzke pruhy.

Typy

Klasické džínsy s pruhovaným topom a šatkou pre ležérny vzhľad.

Pruhované tričko, blejzer a džínsy vytvoria nenútený elegantný vzhľad.

Pruhované tielko zastrčte do šortiek s vysokým pásom, k tomu si vezmite veľký klobúk a okuliare, nech všetci vedia, že sledujete trendy.

Zaujímavý je i pruhovaný blejzer, ktorý tento rok vymeňte za fádny jednofarebný.

Zdroj: www.asos.com , www.topshop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.