Ako sa tento rok nosia pruhy?

Ako sa tento rok nosia pruhy?

12. mája 2012, pruhované šaty, pruhovaný top, pruhované oblečenie, prúžky, pruhovaný, pruhy a bodky, pruhy a kvetinový vzor

Sponzorovanej odkazy:

Pruhy patrí k trendom, ktoré zo sveta módy nikdy nezmiznú. Sú svieže, pútavé a odvážne. Nájdete ich v štýle preppy, námorníckom a veľakrát aj elegantnom.

Navy pruhy

Ako sa tento rok nosia pruhy? (http://www.luxurymag.sk)Ako sa tento rok nosia pruhy? (http://www.luxurymag.sk)Ako sa tento rok nosia pruhy? (http://www.luxurymag.sk)

Námornícka modrá je radená medzi neutrálne farby. Čo znamená, že sa veľmi dobre znesie s inými farbami, ale samozrejme, rovnako ako ktorákoľvek iná farba s určitými farbami omnoho lepšie vynikne. Opäť ako každý rok medzi jarnými trendmi, aj teraz je populárna trilógia biela, navy modrá a červená.

Prúžky však nie sú len námorníckou výsadou, mali by sme si tiež pripomenúť, že ich nosíme hlavne vďaka Coco Chanel, ktorá porušila konvencie a začala nosiť pruhované tričká. Možno preto sú toľko obľúbená, hlavne vo Francúzsku odkiaľ Coco pochádza.

Ako nenosiť pruhy

Nikdy nenoste pruhy na najširšej časti tela. Opatrne aj s pruhovanými doplnkami, dokážu tiež rozširovať. Ak ste cez Vianoce trochu pribrali, vyhnite sa šírke pruhov nad 1,5 cm.

Ako sa tento rok nosia pruhy? (http://www.luxurymag.sk)Ako sa tento rok nosia pruhy? (http://www.luxurymag.sk)

Typy pre každého

Najlepšie sú úzke zvislé pruhy. Pruhy na pevných látkach sú najvhodnejšie. Kombinujte pruhy s bodkami a kvetinami.

Miešanie vzorov – dovolené

Bodka a prúžok

Ako sa tento rok nosia pruhy? (http://www.luxurymag.sk)

Nemôžete sa rozhodnúť medzi bodkou a prúžkom, tak ich skombinujte. V poslednej dobe som sa do tohto spojenia zamilovala a predo mnou už mnoho návrhárov, ktorí vytvárajú skvostné kúsky s týmto spojením. Ak sa rozhodnete kombinovať dva odevy alebo doplnky rôznych vzorov, dodržujte jednoduché pravidlo: „malá bodka, úzky prúžok“.

Kvety a pruhy

Ako sa tento rok nosia pruhy? (http://www.luxurymag.sk)Ako sa tento rok nosia pruhy? (http://www.luxurymag.sk)

Hlavnými predstaviteľmi sú Prada a Jason Wu, ktorí sa nebáli zmien a ukázali nám ako kombinovať dosiaľ neobjavené – kvety a prúžky. Pri kombinácii vzorov sa snažte vyberať prúžkami vo farbe podkladu kvetín. A opäť sa držte vyššie uvedeného pravidla – malé kvety, úzke pruhy.

Typy

Klasické džínsy s pruhovaným topom a šatkou pre ležérny vzhľad.

Pruhované tričko, blejzer a džínsy vytvoria nenútený elegantný vzhľad.

Pruhované tielko zastrčte do šortiek s vysokým pásom, k tomu si vezmite veľký klobúk a okuliare, nech všetci vedia, že sledujete trendy.

Zaujímavý je i pruhovaný blejzer, ktorý tento rok vymeňte za fádny jednofarebný.

Zdroj: www.asos.com , www.topshop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.