Color blocking / módne farebná blokáda!

Color blocking / módne farebná blokáda!

8. mája 2012, farby, farebné oblečenie, trendy jar 2012, trendy leto 2012, color block, colorblocking

Sponzorovanej odkazy:

Jeden z najväčších módnych trendov je color blocking. Jedná sa o umiestnenie kontrastných farieb v blokoch na odevoch alebo doplnkoch. A v čom je to tak skvelé? Známe hviezdy aj my sme si tento trend obľúbili, pretože je veľmi lichotivý k našej postave a dokáže ubrať nejaké to kilo navyše.

Colorblocking oblečenie môžete kúpiť už vytvorené, alebo si môžete s farbami pohrať vy samy. Najlepším spôsobom ako začať, je použitie neutrálnych farieb ako je čierna, hnedá, modrá, biela alebo šedá. Teraz za pomoci vrstvenia môžete zúžiť pás, boky alebo paže. Tmavé a matné farby zužujú, naproti tomu svetlé a žiarivé farby rozširujú. Opomenúť by sme nemali ani neónové farby, ktoré tento rok patria medzi horúce trendy.

Farebné bloky sa na odevoch nevyskytujú v pravidelných častiach alebo poloviciach. Často sa stretnete so zvýrazneným pásom pomocou tmavého pruhu alebo s postrannými pruhmi. Postranné pruhy nájdete na šatách, sukniach alebo aj nohaviciach, z veľkej časti v tmavých odtieňoch, aj keď veľmi pomocné sú aj svetlé pruhy k tmavým odtieňom. Raz som videla čierne nohavice s bielymi postrannými pruhmi, ktoré robili neskutočne štíhle nohy. Niektoré dievčatá s chlapčenskou postavou by zas radi zvýraznili a zaoblili svoje boky, a tak môžu skúsiť šaty s bielymi pruhmi v mieste zníženého pása. Originálne sú aj šaty spájajúce sukňu so zvýšeným pásom a zastrčenou blúzkou.

Colorblocking topánky

Neutrálne čierne, hnedé alebo sivé topánky sú veľmi praktické, pretože sa dajú veľmi dobre a jednoducho kombinovať. Topánky s colorblocking sú o niečo odvážnejšie a ich kombinovanie je o niečo zložitejšie, pretože sa na nich vyskytuje viac farieb. Kabelku k takýmto topánkam vyberajte z rovnakého materiálu a aspoň v jednej z farieb, ktorá je na topánkach.

Niekoľko typov ako vhodne kombinovať farby:

Kobaltovo modrá, žltá a oranžová, čokoládovo hnedá, ružová a broskyňová, fialová, jasne modrá a modrozelená, sýto modrá, jasne ružová a biela korálová, šedá a slonová kosť.

Zdroj: www.asos.com , www.topshop.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.