Úzke puzdrové sukne rozvlnia vaše boky

Úzke puzdrové sukne rozvlnia vaše boky

28. apríla 2012, puzdrové sukne, úzke dlhé puzdrové sukne, sukne

Sponzorovanej odkazy:

Či už zabrúsite do akéhokoľvek časopisu, skôr alebo neskôr zistíte, že táto jarná móda velí nosenie puzdrových sukní. Sú mimoriadne trendy, ale trendom v pravom slova zmysle sa vlastne ani nazvať nedajú.

Ich história siaha až na začiatok 20. storočia, kedy ich do módy zaviedol Paul Poiret. V čase éry ich nosenia existovalo jediné pravidlo – čím priliehavejšie, tým lepšie, v sukniach sa preto mnohokrát ani nedalo pohybovať. O ich veľký comeback sa v 40. rokoch zaslúžil Christian Dior, ktorý ich do módy zaviedol ako súčasť jeho „New look“ kolekcie. Ich úplný vrchol nastal v 50. rokoch, a od tejto doby patria k stáliciam šatníka, rovnako ako univerzálna biela košeľa alebo malé čierne. V dnešnej dobe skôr prevládajú sukne v dĺžke po kolená, zatiaľ čo predtým boli obľúbené tie dlhšie, pokojne až do polovice lýtok. Ak sa teda chcete odlíšiť, skúste práve túto vintage variantu.

Aké sú výhody puzdrových sukní? Sú elegantné, lichotia každej postave, zvýrazňujú sexi krivky a sršia ženskosťou. Patria k absolútnym must-have každého šatníka a ak už nejakú máte, rozhodne si ju nedávajte na zadnú policu skrine. Ak nie, tak to urýchlene napravte. Puzdrové sukne sú skvelou investíciou, nosiť ich budete dnes rovnako dobre ako za pár rokov.

V sukniach z tuhých materiálov sa chodí pomerne zle, zato výsledok je úžasný. S každým krokom sa vám krásne rozvlnia boky a upozorníte na svoje sexy krivky. Ak ste plnoštíhla, je to jedine dobre, v sukni budete vyzerať úžasne.

Možno vás napadne myšlienka, že takýto tvar sukní sa hodí skôr pre staršie dámy, čo je určite hlúposť. Do čiernej klasickej sukne vás nikto nenúti, v obchodoch okrem minimalistických kúskov môžete nájsť aj farebné vzorované sukne ozdobené gombíkmi alebo zipsami.

Na tužkových sukniach je príťažlivé to, že sú skvele variabilné a hodia sa k nim takmer všetky druhy topov a topánok, obzvlášť k čiernej variante. Veľa ľudí si pojem puzdrová sukňa spája s business outfitom, týmto ale jej využitie nekončí, môžete si ju tiež dosť dobre obliecť na párty alebo trebárs na nákupy. Topánky na podpätku alebo balerínky sú jasnou voľbou.

Puzdrové sukne akejkoľvek dĺžky sa dajú nosiť oboma spôsobmi – ako sa zasunutým topom alebo trikom, tak cez sukňu. Prvú možnosť si bezpodmienečne vyberte, ak máte sukňu s vysokým pásom, ak chcete svoje nohy predĺžiť alebo ak „nemáte pás“ – sukňa vám ho pekne vytvaruje. Druhú možnosť voľte v prípade, ak si chcete predĺžiť torzo. Kým zastrčený top vyzerá ženskejšie, obyčajne vytiahnutý zase pôsobí uvoľnenejšie.

zdroje: asos.com, net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.