Gareth Pugh - módny dizajnér, ktorý vždy prekvapí

Gareth Pugh - módny dizajnér, ktorý vždy prekvapí

23. novembra 2010, Gareth Pugh, anglický módny dizajnér, jarná kolekcia 2007, jesenná kolekcia 2010, gotická tématika

Sponzorovanej odkazy:

Gareth Pugh je anglickým módnym dizajnérom, ktorý sa narodil 31. augusta roku 1981. V tejto dobe žije a pracuje v Paríži. Už v 14 rokoch začal Gareth Pugh pracovať ako kostýmový dizajnér v anglickom Národnom Mládežníckom Divadle. Jeho vzdelanie v oblasti módy započal na City of Sunderland College a akademický titul získal na Central Saint Martins v roku 2003.

Počas praxe spolupracoval Gareth Pugh s americkým módnym dizajnérom Rickom Owensom v Paríži. Jeho záverečná kolekcia na St.Martins pritiahla pozornosť senior módneho redaktora magazínu Dazed & Confused, ktorý krátko potom prezentoval na prednej strane magazínu jeden z Garethových modelov. Dva mesiace po dokončení štúdií bol Pugh vybraný, aby sa podieľal na britskej reality show „The Fashion House“.

Tiež úspešnou bola jeho debut show na alternatívnom Fashion Weeku v londýnskom klube Kashpoint, ktorá Pugha priviedla k možnosti zúčastniť sa na jesennej show 2005 (Autumn 2005 group show), ktorú organizovala organizácia Fashion East. K tomu, aby Pugh predviedol, čo v ňom drieme, mal len 4 týždne, k dispozícii nemal žiadne štúdio, žiadnych asistentov a vo vrecku len málo peňazí na to, aby vytvoril úspešnú kolekciu, ktorá zaujme. Napriek tomu mu jeho kolekcia priniesla úspech, pozitívnu kritiku a signifikantnú pozornosť o jeho modely.


Pughova sólo premiéra sa uskutočnila na londýnskom jesennom Fashion Weeku roku 2006. Jeho kolekcia si získala len pozitívne kritiky. Britské Vogue, napríklad, označilo Pughovu jarnú kolekciu pre rok 2007 za neuveriteľnú show a o samotnom Pughovi poznamenali, že jeho talent a schopnosti sú nepopierateľné. Významným stúpencom Pughových modelov je sama Anna Wintour, čo iste hovorí samo za seba.


Kto oblieka modely Garetha Pugha?

Aké celebrity sa obliekajú do Pughových modelov? Tak v posledných rokoch napríklad je to Kylie Minoque, ktorá jeho outfity nosila počas turné „Showgirl – The Greatest Hits Tour“ alebo „Showgirl – The Homecoming Tour“. Beyoncé, ktorá si Pughův model obliekla na MTV Europe Awards v roku 2008. Ale tiež samotná Lady Gaga na svojom koncerte „Wang Tango“ v roku 2009. Ashlee Simpson vo svojom videoklipe „Outta My Head“ alebo Jaden Smith v roku 2010 vo videoklipe „Never Say Never“.


Kolekcia Garetha Pugha

Kolekcie Garetha Pugha sú autobiografické, čerpajúce atmosféru z britských extravagantných klubových scén. Znakom jeho modelov je experiment s tvarom a objemom. Často sa snaží vytvoriť nezmyselné tvary modelov, ktoré akoby skresľovali pohľad na ľudské telo. Elementy jeho modelov tvorí PVC, plexisklové disky, lesklé latexové masky a legíny. Materiálom jeho modelov je aj norok, hodváb, afro-syntetické vlasy alebo elektricky nabitý plast. Pughove kreácie boli často experimentom a do jeho jarnej kolekcie 2007 boli jeho modely ťažko predateľné. Teraz sa pomaly presúva od extrémov k modelom nositelnejším. Zostáva teda otázkou, či môže byť Gareth Pugh aj komerčným úspechom.


Gareth Pugh a jeho jesenná kolekcia 2010

Jeho kolekcia pre jeseň roku 2010 má čo dočinenia s gotickou tématikou a žánrom. Nechýbala tu pre Pugha typická hra s tvarmi, medzi ktoré patrili trojuholníkové tvary či hranaté záhyby. Častou tématikou na modeloch boli ševronové vzory. Nechýbali rozviate a splývavé dlhé kabáty, ale ani kožené bundičky, úzke šaty alebo nohavice a vysoké čižmy siahajúce až nad kolená. Jesenná kolekcia Garetha Pugha 2010 bola zahalená do tmavých farieb. Okrem čiernej, aj tmavozelenej alebo tmavošedej. Celá kolekcia tak pôsobila magicky a mysteriózne a možno naháňala trochu aj strach.


„Zdroj“: www.garethpugh.net, www.wikipedia.org, www.style.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Lenka K.. Článok nájdete v kategórii značky a značkové oblečenie.