Inšpirujte sa! Make-up trendy jar 2012

Inšpirujte sa! Make-up trendy jar 2012

14. apríla 2012, rúž, lak na nechty, bronzer, trendy líčenia, make-up trend, make-up, líčenie, trendy jar 2012, jar 2012, očné tiene, očné linky

Sponzorovanej odkazy:

Nová sezóna so sebou vždy prináša obrovskú dávku nových trendov. O väčšine z nich ste sa už mohli na Luxurymagu dočítať, ale niektoré novinky vám ešte dlhujeme. Dnes tento nedostatok napravíme, a pozrieme sa, aké sú trendy v oblasti make-upu na jar 2012!

V zime sa obliekame aj líčime v trochu tmavších farbách, sezóna plesov zase dáva priestor výraznému večernému líčeniu. To všetko je ale už pomaly za nami a je na čase náš make-up trochu oživiť. Rovnako ako v obliekaní totiž aj v oblasti make-upu letia pestré farby – napríklad v podobe očných tieňov. A čo ďalšieho nás bude sprevádzať tohtoročnou jarou?

Must-have: rúž vo výrazných farbách

Bez výrazného rúža to tento rok na jar nepôjde, takže je na čase sa po nejakých poobzerať. Vybrať si môžete z nespočtu odtieňov červenej, ktorá je skutočným hitom jari a zdobila modelky na mnohých tohtoročných prehliadkach, oranžovej či ružovej – od úplne svetlej až po fuchsiovú a tmavšiu. Myslite ale na to, že k výraznému rúžu sa už nehodí výrazné líčenie očí.

Očné tiene vo farbách jarnej lúky

Hoci na prehliadkových mólach sa ako hlavný trend jari mohli javiť červené tiene, nemôžeme predpokladať, že sa tento trend uchytí. Zvoliť ale môžete trochu jemnejšie varianty v podobe oranžových či ružových tieňov, ktoré sú dievčenské a slušivé. Pre odvážnejšie sú tu aj jarné tóny žltej a zelenkavej, ktoré pristanú predovšetkým svetlejším typom a skvelo doladia jarný outfit.

Základ: bronzová pleť

Veľa modeliek vyzeralo na prehliadkových mólach pre jarné kolekcie 2012 ako po návrate z dovolenky pri mori. Ich bronzové tváre ale neboli dielom slniečka, ale maskérov a bronzeru. Tohto pomocníka vo svojej kozmetickej taštičke určite využijete – vyzerá skvele, dodá vašej pleti zdravý nádych a navyše vám ušetrí aj čas. Ak si totiž na tvár nanesiete bronzer, stačí už len pridať trochu rúžu a prirodzený look je na svete!

Nezabudnite na nechtíky

Jar samozrejme praje aj pestrým lakom na nechty, a preto nezabudnite svoje pazúriky ozdobiť, napríklad tak, aby ladili k farbe vášho outfitu. Ponúkajú sa predovšetkým pastelové farby, ktoré sú trendom aj na oblečení. Keďže sa jedná o farby jemné, budú pôsobiť hravo a roztomilo.

Samozrejme sa pre tohtoročnú jar ponúka aj ďalšie množstvo trendov, a to aj takých, na ktoré si len tak niekto netrúfne. Letia napríklad bábivkovské riasy (a to dokonca v rôznych farbách), metalické očné tiene, alebo napríklad naozaj husté obočie, najlepšie vyčesané nahor! To všetko sme mali možnosť vidieť na prehliadkových mólach, ale pravdou je, že tam by niektoré make-up trendy tiež mali zostať.

Zdroje: www.polyvore.com , iStockphoto / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii ostatné.