Dámska košeľa, stálica dámskeho šatníka

Dámska košeľa, stálica dámskeho šatníka

6. apríla 2012, dámska košeľa, denim košele, károvaná košeľa, košeľa s potlačou, biela košeľa, farebná košeľa

Sponzorovanej odkazy:

Košeľa je zásadný módny kúsok v šatníku každej ženy. Je praktická, univerzálna, ľahko sa nosí a prispôsobuje inému oblečeniu aj doplnkom. Tento rok na jar si môžete pohrať s kontrastmi mužskými, ženskými alebo romantickými s dandy štýlom. Jarné trendy Vám tiež nechávajú voľnú ruku vo výbere štýlu, od klasickej bielej cez čipku, denim až po rozmanité vzory a potlače.

Biela košeľa

Úplná klasika a veľká stálica dámskeho šatníka je biela košeľa, ktorá je univerzálna, elegantná, a to aj cez svoju strohú jednoduchosť. Môžete ju nosiť takmer ku všetkému, k sukni alebo k nohaviciam. Okrem toho sa dokonale prispôsobuje mnohých doplnkom.

Denim

Džínsovú košeľu sme privítali medzi najhorúcejšie trendy už minulý rok a pre veľký úspech sa z nej môžeme tešiť aj tento rok. Košeľa sa dá nosiť na niekoľko spôsobov, s vyhrnutými rukávmi, rozopnutá, ale určite nie s džínsami. Výnimku tvorí košeľa zo svetlého denimu a tmavomodré džínsy. Vyskúšať môžete aj kombináciu s kvetinovou sukňou, šatami alebo béžovými šortkami. K tomu si môžete obuť kovbojské topánky, dreváky alebo sandále na platforme.

Farebná potlač

Kvetinové a inak vzorované košele sú veľmi divoké a je potrebné ich usmerňovať ďalším tlmeným jednofarebným oblečením. Určite to nemusí byť zákonite len čierna alebo navy farba. Veľmi sofistikovane vyzerá kombinácia vzorovanej košele a nohavíc alebo sukne v jednej farbe zo vzoru.

Károvaná košeľa

Károvaná košeľa, radiaca sa do boyfriend štýlu, je veľmi pohodlná a dá sa s ňou veľa experimentovať. Určite si ju tiež pamätáte z 90. rokov, kedy patrila k veľmi obľúbeným trendy kúskom. A ak si ju nepamätáte, trochu Vám ju priblížim. Taká správna károvaná košeľa je veľmi dlhá (až pod zadok), trochu pripomína tuniku. Košeľu môžete nosiť s džínsami, legínami alebo s džínsovými šortkami. Pre retro vzhľad zastrčte košeľu do nohavíc s vysokým pásom. V teplejšom počasí si vyhrňte rukávy alebo ju noste s mini šatami. Nikdy károvanú košeľu nenoste s voľnými nohavicami alebo boyfriend džínsami. Tiež sa vyhnite kombinácii krátkej košele s legínami.

Farebné košele

Zdroj: www.topshop.com , www.net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.