Spoločenské a plesové šaty 2010: Inšpirujte sa a buďte za hviezdu aj vy!

Spoločenské a plesové šaty 2010: Inšpirujte sa a buďte za hviezdu aj vy!

26. októbra 2010, Spoločenské šaty, plesové šaty, šaty do tanečných, šaty, maturitné šaty

Sponzorovanej odkazy:

Téma spoločenských šiat je aktuálna každoročne. Preto sa aj tento rok pozrieme na najrôznejšie typy spoločenských šiat pre nastávajúcu plesovú a celkovo spoločenskú sezónu 2010/2011. Na plese alebo inej spoločenskej udalosti môžete totiž zapôsobiť nielen svojim profesionálnym vystupovaním a etiketou, ale práve aj tým, čo máte na sebe. Dress code pre tieto večery je jasný. Zaujmete, ak budete elegantná, sexy a sebavedomá. V dnešnom článku si ukážeme modely spoločenských šiat, ktoré takýmto charakteristikám zodpovedajú. Ukážeme si spoločenské šaty zahraničnej ponuky, ktorými sa môžete nechať inšpirovať. Pred vlastným nákupom je totiž vždy lepšie mať predstavu o tom, ako by vaše plesové šaty mali vyzerať. Na záver si tiež ukážeme aktuálnu jesennú kolekciu spoločenských šiat originálne od Caroliny Herrery.


Bloomie's

Luxusný a svetovo preslávený americký butik Bloomingsdale's (známy tiež ako Bloomie's), ktorý je vo vlastníctve Macy's ponúka neskutočný výber z všemožných modelov spoločenských šiat. Začneme teda tými krátkymi. Spoločenské šaty totiž už nemusia byť len dlhé. Šaty, aj tie do spoločnosti, sa s pribúdajúcimi rokmi, postupne skracovali. Teraz tak teda môžeme do spoločnosti vyraziť aj v mini. Chcete byť sexy dračica alebo romantická princezná? Zvoľte podľa toho aj vašu večernú róbu. Romantický, skoro až baletný look majú ľahko ružové šaty s volánikmi, stiahnuté v páse a strihané nad prsia. Ani animal printy tento rok neopustí módnu scénu, a tak ak chcete pôsobiť na večierku vyzývavo, ako šelma, budú pre vás skvelou voľbou. Zaiste zaujímavou voľbou budú aj jednoduché, úzke, klasicky čierne šaty s jedným trojštvrťovým rukávom. Potom tu máme mini koktejlky, v ktorých urobíte dojem určite na každého, kto okolo vás prejde.


Edressme

Nádherne splývavými večernými spoločenskými šatami sa môžete inšpirovať aj na webovej stránke www.edressme.com. Mnoho z nich je elegantných a štýlovo ukončených nad prsiami. Tento strih bude, zdá sa, túto sezónu hitom medzi módnymi strihmi. Všimnúť si môžete skôr jednoduchšieho zdobenia, a tiež minimálneho použitia módnych doplnkov. Šaty môžete vyberať nielen podľa farby, ale tiež podľa použitého materiálu či odlišných strihov. Pre detailné informácie o šatách som pre vás pod jednotlivé modely napísala, kým boli vytvorené.


Net-a-Porter

Nechať inšpirovať sa môžete aj výberom v online butiku Net-a-Porter, ktorý tiež ponúka modely celosvetovo preslávených značiek. Vráťme sa opäť k strihom krátkym. Opäť tu nájdete mnoho štýlov, strihov aj farieb. Tentoraz by som chcela apelovať na krásne vykrojený chrbát u šiat (v poradí 3. model) značky Hervé Léger. Veľmi romanticky pôsobia šaty značky Milly, ktoré sú si štýlovo podobné s modelom ružových šiat z Bloomingdales. Veľmi apartne pôsobia aj jednofarebné modely šiat značiek Theory, Michael Kors a Catherine Malandrino.


Dlhé šaty Net-a-Porter sú rovnako krásne, ako tie krátke. Mnohé z nich majú antický strih (napr. Notte By Morchesa alebo Antik batik), teda po zem dlhý splývavý strih. Túto sezónu, možno viac ako kedykoľvek predtým, budú trendy aj lesklé materiály látok, a to aj na spoločenských šatách sezóny 2010/2011.


Carolina Herrera / jesenná kolekcia 2010

A aká bude plesová sezóna podľa ** Carolina Herrera 2010**? Lesklé, šifónové, skulpturálne šaty, ozdobené výrazne farebnými pásikmi alebo nariasením.


Aké spoločenské šaty si na sezónu 2010/2011 zaobstaráte vy? Krátke, dlhé, antické alebo princeznovské?

„Zdroj“: www.bloomingdales.com, www.net-a-porter.com, www.edressme.com, www.style.comwww.shopstyle.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Lenka K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.