Platformy sú hitom sezóny! / Topánky na platforme 2012

Platformy sú hitom sezóny! / Topánky na platforme 2012

1. apríla 2012, dámske topánky, platformy, topánky na kline, jarné topánky 2012

Sponzorovanej odkazy:

Mrazy pomaly ustupujú, začína sa otepľovať. Válenky a čižmy zahoďte do skrine a vyrazte nakupovať. Hitom tohtoročnej jari sú jednoznačne topánky na platforme. Tenisky alebo balerínky sú síce najpohodlnejšie, ale aby ste vyzerali sexy a o pár centimetrov vyššie, nemusíte už obúvať mnohokrát nepohodlné lodičky, z ktorých sa vám tak akurát urobia pľuzgiere. Platformy krásne vytvarujú lýtka, spevnia zadok a navyše sa budete cítiť dobre a pohodlne. Ideálna a najzdravšia výška platformy je päť centimetrov. Vzrastom vyššie ženy by sa mali vyvarovať topánkam na príliš vysokej platforme. Zvoľte radšej nižší klin, vďaka ktorému budú nohy opticky dlhšie, ale zároveň nebudete pôsobiť ako obor. Ponuka platforiem je obrovská – korok, lyko, drevo, semiš, plast a mnohé iné materiály.

Trendy farby a vzory

Hitom tejto sezóny sú pastelové farby – svetlo zelená, ružová, modrá, fialová. Ani dámy uprednostňujúce klasiku rozhodne nešliapnu vedľa, ak zvolia klasickú čiernu alebo práve veľmi obľúbené púdrové odtiene. Aby ste po zime svet trošku rozveselili a privítali jar, určite siahnite po platformách so vzorom kvetín v pestrých farbách doplnené šnurovaním, prackou, ozdobnou kvetinou alebo mašličkou. Prúžky a bodky sú nesmrteľné, tie sa budú nosiť vždy. Nezabúdajte tiež na populárne svietivé neónky, ktoré zaručene nikto neprehliadne.

Ako ich nosiť?

Odložte kabáty, oblečte sa do vzdušných kvetinových šiat a zoberte si k nim topánky na kline v pastelových farbách. Nádherne jarne pôsobia platformy doplnené šnurovaním z lykových alebo kožených povrázkov. Ak vyrážate do mesta na nákupy alebo len na prechádzku s kamarátkou, obujte nižšie platformy v klasickej čiernej farbe, ktoré môžete zladiť s úzkymi džínsami, tričkom a ľahkou jarnou bundičkou. Ak sa chystáte na spoločenskú udalosť, veľmi luxusne pôsobia lakované topánky na vyššej platforme v púdrových odtieňoch. Budete neprehliadnuteľné, nech už si k nim oblečiete jednoduché šaty či sukňu v rovnakých tónoch alebo zvolíte obľúbený pánsky štýl v čiernej farbe. Nezabúdajte, že v jednoduchosti je krása. Netreba tieto topánky zbytočne prekombinovávať s outfitom. Voľte radšej klasiku, s ktorou nešliapnete vedľa. Najdôležitejšie je však pohodlie. Pri výbere preto dbajte na to, aby ste sa cítili dobre a topánky vás netlačili na prstoch.

Zdroje: Thinkstock, www.polyvore.com , www.hm.com , www.nastygal.comwww.asos.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Tereza K.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.