Farebné šošovky - zmeňte svoju image!

Farebné šošovky - zmeňte svoju image!

16. marca 2012,

Jednoznačne prvý kontakt s človekom je samozrejme zrakový a oči ako prvé vnímajú celkový vzhľad danej osoby. Výraz očí prezrádza veľa z vnútorného diania jednotlivca, napríklad prežívané pocity radosti, starosti, bolesti, smútku, nádeje alebo sklamania. Výstižne to vyjadruje i ľudové príslovie: „Oko, do duše okno,“ ktorého pravdivosť sa bohato odráža v našom každodennom živote.

Pri niektorých chorobách oka sú očné kontaktné šošovky nenahraditeľné a zároveň vylepšujú a oživujú vzhľad oka. Prikladajú sa priamo na očnú guľu, t.j. na rohovku a na očné bielko, na prvý pohľad ich ťažko zbadať, lebo sú prispôsobené zakriveniu rohovky a očného bielka. Sú priehľadné, tanierovitého vzhľadu s priemerom asi 1 cm.

Moderné očné kontaktné šošovky sú nenahraditeľné pre mužov a ženy, pre študentov, športovcov, hercov a prinesú mnoho výhod v každodennom živote ale aj pri rôznych spoločenských príležitostiach.

Súčasnou novinkou sú farebné kontaktné šošovky, ktoré prispievajú k originalite každého človeka. Umožnia slobodne si vybrať farbu očí, ktorá ladí s vašou osobnosťou, farbou vlasov, oblečením či životným štýlom. Sú veľmi efektívnym módnym doplnkom, vďaka ktorému môžeme výrazne zmeniť náš celkový vzhľad. Obzvlášť ak to zladíme s rôznymi farbami ďalších doplnkov a oblečenia. Efekt sfarbenie je ovplyvnený aj svetelnými podmienkami a prirodzenou farbou našej dúhovky. Rozhodne sa oplatí vyskúšať farebné kontaktné šošovky práve z estetických dôvodov, pretože vzhľad tváre sa zmení, bude úplne iný.

Farebné šošovky ColourVUE Big Eyes

Farebné šošovky ColourVUE Big Eyes sú farebné krycie hydrogélové šošovky, určené na každodenné nosenie. Ich veľkou devízou je, že prekryjú vašu prirodzenú farbu oka a súčasne výrazne zväčšujú veľkosť dúhovky až o niekoľko milimetrov. Farebné šošovky ColourVUE Big Eyes kúpite vo viacerých farebných odtieňoch, mňa však najviac zaujala fialová varianta.


ColourVUE Big Eyes / Ultra violet


ColourVUE Big Eyes / Ultra violet

Farebné šošovky ColourVUE Glamour

Farebné šošovky ColourVUE Glamour predstavujú modernú radu dioptrických i nedioptrických krycích farebných šošoviek, ktoré prekryjú vašu pôvodnú farbu dúhovky tak, že vytvoria prirodzený vzhľad oka. Konečný odtieň dúhovky závisí aj od vašej pôvodnej farby a svetelných podmienok prostredia. Farebné šošovky ColorVUE Glamour kúpite vo viacerých odtieňoch, ako napríklad Blue, Grey, Honey či Green. Tentokrát som pre vás vybrala medovú/zlatú Honey variantu.


ColourVUE Glamour / Honey


ColourVUE Glamour / Honey

Pokrok v oblasti vývoja farebných kontaktných šošoviek ide rýchlo vopred. Každý rok prichádzajú výrobcovia s novými značkami z ktorých si môžete vybrať na základe vašich potrieb a životného štýlu. Ďalšie zaujímavosti o farebných šošovkách nájdete aj na stránkach wikipedie.

Zdroj: www.farebnesosovky.sk

Autorom článku je Andrea M.. Článok nájdete v kategórii doplnky.