Elegantné a štýlové oxfordky

Elegantné a štýlové oxfordky

8. marca 2012, topánky jar 2012, jarné topánky, dámske topánky jar 2012, oxfordky, oxfordky ploché, oxfordky semišové, oxfordky na podpätku

Sponzorovanej odkazy:

Oxfordky sú jedny z najštýlovejších topánok a v kombinácii so správnymi módnymi kúskami tvoria exkluzívne spojenie. Rovnako ako mnohé celebrity, aj vy využite ponuky módneho sveta, pre pocit pohodlnej a zároveň elegantnej chôdze.

Pomaly k nám prichádza jar a je teda na čase poobzerať sa po jarnej obuvi. To pravé riešenie pre vás môžu byť aj oxfordky. Výber je naozaj pestrý, stretnúť sa môžete s oxfordkami plochými, s klinom alebo s podpätkom, ďalej máte na výber zo širokej škály farieb, potlačí a materiálov. Z takého množstva vás určite aspoň jedny oslovia.

Ploché oxfordky

Topánky bez podpätku alebo s veľmi malým podpätkom sú pre ženy najpohodlnejšie. Z materiálov sa využíva lesklý, matný alebo aj semiš. Najpôsobivejšie sú púdrové odtiene alebo kvetinová potlač, sú totiž dosť neutrálne a univerzálne.

Oxfordky na podpätku

Alternatívou klasických lodičiek môžu byť oxfordky na podpätku, ktoré vďaka svojmu zaväzovaniu oveľa lepšie držia na nohe.

Semišové oxfordky

Semiš je trochu náročnejší na údržbu, ale vyzerá veľmi pekne. Semišové oxfordky si zamilujú hlavne tie z vás, ktoré sa vyhýbajú lesklým materiálom. Sú ideálne na nosenie na jar a radia sa skôr k volnočasovému oblečeniu, ako sú košele alebo polo tričká.

Ako nosiť oxfordky

Deichmann

Jednofarebné béžove oxfordky obujte ku kvetinovým šatám s béžovým podkladom a naopak, kvetinové oxfordky k jednofarebným ša­tám.

Kombinujte oxfordky a kardigany do V na zapínanie s malými gombíkmi alebo oxforsky a blejzre.

Oxfordky sa dajú nosiť ako k nohaviciam chinos, tak i k džínsom. Aby ste topánky viac zvýraznili a prilákali k nim obdivné pohľady, vyhrňte si nohavice.

Vyskúšajte semišové oxfordky na kline a menčestrovú sukňu alebo nohavice.

Oxfordky na podpätku môžete využiť aj večer na párty ku koktejlovým šatám.

Ak máte krátke nohy, zamerajte sa na oxfordky v telovej farbe. V prípade, že vás zaujali chanelovské bielo-čierne oxfordky, oblečte si k nim čierne pančuchy alebo nohavice.

Zdroj: www.deichmann.com , www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.