Elegantné a štýlové oxfordky

Elegantné a štýlové oxfordky

8. marca 2012, topánky jar 2012, jarné topánky, dámske topánky jar 2012, oxfordky, oxfordky ploché, oxfordky semišové, oxfordky na podpätku

Sponzorovanej odkazy:

Oxfordky sú jedny z najštýlovejších topánok a v kombinácii so správnymi módnymi kúskami tvoria exkluzívne spojenie. Rovnako ako mnohé celebrity, aj vy využite ponuky módneho sveta, pre pocit pohodlnej a zároveň elegantnej chôdze.

Pomaly k nám prichádza jar a je teda na čase poobzerať sa po jarnej obuvi. To pravé riešenie pre vás môžu byť aj oxfordky. Výber je naozaj pestrý, stretnúť sa môžete s oxfordkami plochými, s klinom alebo s podpätkom, ďalej máte na výber zo širokej škály farieb, potlačí a materiálov. Z takého množstva vás určite aspoň jedny oslovia.

Ploché oxfordky

Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)

Topánky bez podpätku alebo s veľmi malým podpätkom sú pre ženy najpohodlnejšie. Z materiálov sa využíva lesklý, matný alebo aj semiš. Najpôsobivejšie sú púdrové odtiene alebo kvetinová potlač, sú totiž dosť neutrálne a univerzálne.

Oxfordky na podpätku

Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)

Alternatívou klasických lodičiek môžu byť oxfordky na podpätku, ktoré vďaka svojmu zaväzovaniu oveľa lepšie držia na nohe.

Semišové oxfordky

Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)

Semiš je trochu náročnejší na údržbu, ale vyzerá veľmi pekne. Semišové oxfordky si zamilujú hlavne tie z vás, ktoré sa vyhýbajú lesklým materiálom. Sú ideálne na nosenie na jar a radia sa skôr k volnočasovému oblečeniu, ako sú košele alebo polo tričká.

Ako nosiť oxfordky

Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)Elegantné a štýlové oxfordky (http://www.luxurymag.sk)

Deichmann

Jednofarebné béžove oxfordky obujte ku kvetinovým šatám s béžovým podkladom a naopak, kvetinové oxfordky k jednofarebným ša­tám.

Kombinujte oxfordky a kardigany do V na zapínanie s malými gombíkmi alebo oxforsky a blejzre.

Oxfordky sa dajú nosiť ako k nohaviciam chinos, tak i k džínsom. Aby ste topánky viac zvýraznili a prilákali k nim obdivné pohľady, vyhrňte si nohavice.

Vyskúšajte semišové oxfordky na kline a menčestrovú sukňu alebo nohavice.

Oxfordky na podpätku môžete využiť aj večer na párty ku koktejlovým šatám.

Ak máte krátke nohy, zamerajte sa na oxfordky v telovej farbe. V prípade, že vás zaujali chanelovské bielo-čierne oxfordky, oblečte si k nim čierne pančuchy alebo nohavice.

Zdroj: www.deichmann.com , www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.