V sukni s perím očaríte okolie

V sukni s perím očaríte okolie

16. marca 2012, sukňa s perím, perie, dámske oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Chcete vybočovať z radu a máte rada extravaganciu? Máme tu pre vás niečo osvedčeného – sukne vytvorené z pierok. Veľa ľudí ich však nevlastní, čo je veľká škoda. Prečo by ste ale medzi nich mali patriť aj vy? Vybočte z radu a jednu si kúpte!

Možno si pamätáte labutie šaty, ktoré si v roku 2001 k príležitosti odovzdávania cien Akadémie obliekla ľahko excentrická speváčka Björk. Jej „modely“ väčšinou šokujú, bolo tomu tak aj s labuťou hlavou obtočenou okolo krku. Aj keď sa asi nepáči nikomu, môžeme povedať, že na počiatku sukne s perím stála práve aj ona, inšpirovaná 20. rokmi.

Možno vás napadne, že sa „materiál“ môže zničiť, ak si sadnete. Sukne vlastne nie sú z pierok v pravom slova zmysle. Vyrábajú sa skôr z umelých jednotlivých vlákien, ktoré vám postupom večera „nezvädnú“, nemusíte sa teda báť, že celú dobu budete musieť štát.

S čím pierkové sukne kombinovať?

Ako už je jasné, hodia sa skôr na párty ako na normálne každodenné nosenie. Mám pre vás pár možností, s ktorými určite nič nepokazíte:

Skúste napríklad chic štýl – k ružovej sukni si oblečte biely alebo čierny top, čierne sáčko, masívny náhrdelník a topánky na podpätku.

Najlepšie je kombinovať sukňu s pierkami s jednoduchými kúskami, aby nepôsobili gýčovito. S nesmrteľnou kombináciou biela- čierna nemôžete šliapnuť vedľa.

Staviť môžete aj na trendy miešanie štýlov, čo si takto k romantickej sukni zobrať koženú bundu a topánky.

Kde takú sukňu kúpiť?

Možno ako v kamennom obchode uspejete v zahraničných e-shopoch, ale aj tam máte obmedzené možnosti. Niekoľko kúskov, najmä večerných šiat, môžete nájsť napríklad na asos.com, veľké pole pôsobnosti ale môžete mať na ebay.com, stačí len trošku hľadať.

A ak máte šikovné ruky, môžete si ju vyrobiť doma. Potrebujete k tomu len 4 základné veci: jednoduchú sukňu vami vybraného tvaru, látku s pierkami, nožnice a lepidlo. Postup je vcelku jednoduchý. Látku s pierkami nalepte na sukňu a nechajte dobre zaschnúť. Ak stále tápate, môžete mrknúť na youtube, kde nájdete veľa videí, na ktorých vám to samy užívateľky ukážu.

zdroje: asos.com, polyvore.com, net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.