Dámske kúpacie šortky

Dámske kúpacie šortky

31. augusta 2010, Boardies, boardshorts, domské kúpacie šortky, kúpacie šortky 2010, plavky 2010, športové plavky, plavky na surf

Sponzorovanej odkazy:

Napriek tomu, že v posledných týždňoch nám leto veľa slnečného počasia nedožičilo, rozhodla som sa vrátiť k tak žeravej téme, akou sú práve plavky. Pýtate sa prečo? Odpoveď je jednoduchá. Bolo už toľko povedané o bikinách, tankinách, monokinách, ale čítali ste niekedy niečo o boardies, teda dámskych kúpacích šortkách? Ja osobne, som sa po návšteve Austrálie utvrdila v názore, že Austrália nie je len Land down under, ale predovšetkým raj pre všetkých milovníkov vodných športov, ktoré vyžadujú nielen skvelú fyzickú kondíciu, ale tiež dostatočne vhodný odev, akým sú napríklad aj dámske kúpacie šortky.

História dámskych kúpacích šortiek

Bordies je typický austrálsky názov pre kúpacie šortky, ktoré boli prvotne určené len pre mužov, ale netrvalo dlho a našli si svoje prívrženkyne aj medzi odvážnymi vyšportovanými austrálskymi kráskami. Asi žiadnu z vás dám neprekvapí, že práve typická dámska surfárska značka Roxy v priebehu 90.rokov priniesla na pulty obchodov prvé dámske kúpacie šortky.

A čím si nás dámy tieto šortky získali?

Bezpochyby prvým dôvodom bolo pohodlie, pretože kúpacie šortky sú z dokonalých rýchloschnúcich materiálov, ale predovšetkým zabezpečujú vysokú mieru pohodlia, a na krásnych opálených telách sa veľmi pôvabne vynímajú. Ak patríte medzi tých, čo si leto radi užívajú naplno, tak aj vám sa určite niekedy stalo, že ste mali strach z neposedných bikín. A práve tento problém riešia kúpacie šortky. A čo ďalej? Nikoho neprekvapí, že pohybovať sa v plavkách na verejnosti mimo pláž, bolo a je vždy veľmi nevhodné. Aj tento problém zmizol vďaka kúpacím šortkám. Dámy jednoducho pridali ku kúpacím šortkám tričko a ďalej sa nemuseli zdržiavať nepríjemným prezliekaním na pláži. Takže už rozumiete, čo predovšetkým prinútilo austrálske slečny, aby sexy bikiny vymenili za boardies?

Teraz sa kladie otázka, prečo v Európe nemajú kúpacie šortky toľko prívrženkýň? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Nielen, že v Európe nemáme tak vhodné podmienky na surfovanie, ale predovšetkým Austrálčania sú preslávení svojou módnou ľahkosťou a láskou k pohodliu. Takže, dámy, pozývam vás, aby ste spolu so mnou búrali európske mýty a skúsili všetko, čo len skúsiť môžete, napríklad aj boardies, tak ako ženy z Land down under.

pozn.red.: Land down under – Krajina protinožcov (Austrália)

Zdroje: http://www.rei.com http://www.roxy.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Martina J.. Článok nájdete v kategórii plavky.