Fashion trend: Mašle, kam sa pozriete

Fashion trend: Mašle, kam sa pozriete

2. marca 2012, mašličky, motýle, mašle

Sponzorovanej odkazy:

O tom, že sú mašle trendy, netreba špekulovať. Spolu s ostatnými „základnými“ potlačami a ozdobami z poľa módy vlastne nikdy neodišli, preto je výhodné sa na ne zamerať. Obzvášť ak si potrpíte na nadčasové oblečenie, ktoré môžete rovnako dobre nosiť dnes aj za niekoľko rokov. Objaviť sa môžu kdekoľvek, na topánkach, kabelkách alebo šperkoch. Na samotné oblečenie si ich môžete aj „umelo“ dotvoriť, okorenia tak váš outfit.

Myslíte si, že mašle na košeli patria iba k mužom? Pletiete sa! U žien pôsobia veľmi elegantne, roztomilo a v podstate vôbec nie mužsky. Niektoré košele sa s nimi už priamo vyrábajú (v trendy štýle 70. rokov), nie je ale nič ľahšie ako vziať si ju napríklad k šatám sama, či už mašľu krátku alebo dlhú. Ak sa chcete mužským šatníkom inšpirovať, skombinujte motýlika s košeľou, vypasovaným sakom a topánkami na podpätku. Ak sa vrátime späť, je výhodou mať v šatníku aspoň jednu košeľu alebo top s mašľou. Hodí sa k väčšine príležitostí a nemusíte sa báť, že budete pôsobiť upäto ako sekretárka. Vyzerá skvele ako k tužkovej sukni, tak džínsom, koženým nohaviciam alebo kraťasom.

Vďaka šatám s uviazanou mašličkou pri krku sa spoľahlivo vrátite do detstva. Kto by nechcel dodať trošku nevinnosti?

A čo mašle ako doplnky?

Jednoduché lodičky sa vo vašom botníku síce nestratia, musíte ale uznať, že tie, ktoré sú ozdobené, pôsobia slávnostnejšie a spoľahlivo zachytia pohľady ostatných. Ak si ich kúpite, neoľutujete, pretože z módy nikdy nevyjdú. Tým samým prípadom sú balerínky alebo letné sandálky.

Keď v roku 2009 vyslal Marc Jacobs na móla modelky s čelenkami na spôsob obrích zajačích ušiek, vzbudil šialenstvo. Všetci ich chceli mať a nosiť, ale nakoniec vytriezveli (kto by preboha nosil zvieracie uši)? Do čela teda nastúpila znesiteľnejší forma – mašle. Tie odvážnejšie vsádzajú na mašle väčšie ako samotná hlava, tým umiernenejším stačia malinké, aké nosí napríklad hviezda z Gossip Girl, Blair. Ak chcete pôsobiť originálne, vôbec si ju na bok nedávajte a uviažte si ju sama uprostred v štýle Minnie Mouse. Budete na zahryznutie.

zdroje: asos.com, net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky a topánky, obuv.