Semišové kabelky v žiarivých farbách - to pravé na jar 2012

Semišové kabelky v žiarivých farbách - to pravé na jar 2012

28. februára 2012, semiš, semišové usne, kože, semišové kabelky, kožené kabelky, Roxy, listové kabelky, batohy, tašky

Sponzorovanej odkazy:

Myslím si, že málokto vie, čo je vlastne semiš za materiál. Semiš je len ľudový názov pre takzvané semišové usne, čo je koža vysokej lovnej zveri, ako sú napríklad srny, jelene, soby, kozy alebo ovce, ktorá je vyčistená rybím tukom. Využíva sa predovšetkým na výrobu rukavíc, kabátov a ďalšieho galantérneho tovaru, ktorým sú tiež práve kabelky.

Aj keď sa dajú semišové kabelky pokladať za veľkú parádu, starostlivosť o ne zas až tak veľká zábava nie je. Takéto kabelky by sa nemali vystavovať vytrvalému daždivému počasiu a teplote viac ako tridsať stupňov pod nulou, ktorá už ani u nás na Slovensku nie je novinkou. Minimum a tiež aj maximum, čo môžete pre svoju novú semišovú kabelku urobiť, je kúpiť si ochranný sprej na jej ošetrenie. Ak je vaša semišová kabelka silne znečistená, očistite ju mydlovou vodou s prídavkom čpavku. Pre osvieženie farby vašej semišovej kabelky môžete použiť aj obyčajný tekutý kondicionér, ktorý nanesiete na hubku a ľahko ho potom na semiš aplikujete.

Zo semišu sa vyrábajú klasické kabelky, na ktoré sme v dnešnej dobe zvyknutí. Kabelky veľké a malé, ktoré používame na bežné nosenie do práce alebo do mesta. Tieto kabelky či tašky si vyberáme podľa svojho vkusu a okolností. Kabelky cez rameno alebo len tak do ruky. Určite si medzi nimi vyberiete a semiš si obľúbite.

Semiš sa dá hlavne u kabeliek perfektne kombinovať s kožou, ktorá je prvoradým materiálom pre výrobu všetkých kabeliek. Spoločne so semišom však tvorí skvelú dvojicu. Kabelka získa skvelý vzhľad a jedinečnosť. Semišovo- koženú kabelku nevlastní len tak niekto, ale na prvý pohľad zaujme všetkých. Skvele sa vám bude hodiť k akémukoľvek oblečeniu, nech s ňou pôjdete von v zime alebo v lete.

Nie sú to len klasické kabelky, čo sa zo semišu vyrábajú, ale aj krásne listové kabelky a malé kabelky na slávnostné okamihy ako sú plesy alebo párty. Semišové listové kabelky a malé kabelky sú strašne pekné a roztomilé. Takýto semišový lístoček sa vám len tak nebude chcieť pustiť z ruky, pretože vieme, ako príjemný je semiš na dotyk. Semiš tiež krásne ladí s trblietavými doplnkami, ktorými sú tieto listové kabelky a kabelčičky doplnené.

A v poslednom rade sú tu aj batohy, ktoré sa zo semišu vyrábajú. Nie sú to samozrejme ruksaky na horské túry, ale roztomilé batôžky do školy alebo len tak do mesta. Sú veľmi príjemné na nosenie, a ak ich budete mať na chrbte, budete neprehliadnuteľní. Takéto semišové batôžky ponúka napríklad obľúbená značka Roxy.

Zdroje: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii kabelky a tašky.