Šaty s golierom à la Peter Pan - detailom, ktorý robí zázraky!

Šaty s golierom à la Peter Pan - detailom, ktorý robí zázraky!

22. februára 2012, dámske šaty, šaty trendy, Peter Pan golier, šaty, okrúhly golier

Sponzorovanej odkazy:

Boli in v čase našich babičiek a teraz sú znovu na vrchole. O čom hovoríme? O roztomilých jemných okrúhlych vykrojených golierikoch, vďaka ktorým vykukne vaša hravosť. Ich názov Peter Pan nemá nič spoločné s rovnomenným filmom alebo Disney rozprávkou, kde má hlavný hrdina kostým s výstrihom do V. Svoj názov dostali už v roku 1905 vďaka oblečeniu, ktoré mal hlavný hrdina na sebe počas divadelnej hry, golier bol vtedy ešte trošku širší ako dnes.

Už od začiatku 20. storočia je Peter Pan golier obľúbený hlavne u detí, v dnešnej infantilnej dobe ale velí predovšetkým u žien. Teraz už nemusí mať tak prísne guľaté zakončenie ako kedysi, pokojne aj mierne do špičky, záleží na celkovom tvare. Túto sezónu je ultra trendy, objavil sa na mólach tých najslávnejších módnych značiek, ako je Emilio Pucci, Louis Vuitton alebo DKNY.

„Peter-panovský“ golier môže byť vyrobený z rôznorodých materiálov, od kože, saténu, zamatu až po kožušinu alebo látku pošitú perličkami. Určite ste si ho už všimli, objavuje sa na čomkoľvek, kabátoch, svetroch, topoch i šatách. Pôsobí elegantne, upravene a nevinne bábikovsky. Hodí sa ku všetkému a vždy bude vyzerať skvele. Čo potrebujete viac?

Pretože ide o výlučne vintage záležitosť, práve také doplnky sa k nemu hodia. Predtým sa medzi dve časti goliera pripínala brošňa, môžete to skúsiť aj tak. Šaty s golierom neznesú žiadne veľké extravagantné čachre, ale skôr jasné línie a jednoduché doplnky a topánky, napríklad balerínky, obyčajný svetrík a k tomu vysoko česaný cop. Klasická kombinácia čierna- biela je jasnou zárukou úspechu.

Šaty s Peter Pan golierikom sú ideálne pre ženy, ktoré rady ukazujú veľa holej kože, ale nechcú pôsobiť vulgárne. Aj keď potom vaša sukienka bude dosahovať s biedou k polovici stehien, budete vyzerať roztomilo.

Pre inšpiráciu môžete pozrieť napríklad na módnu ikonu Alex Chung, ktorá si ich tiež obľúbila.

zdroje: asos.com, polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.