Manšestráky - áno či nie?

Manšestráky - áno či nie?

23. februára 2012, nohavice zima 2012, nohavice zimné, dámske nohavice, manšestráky, nohavice

Sponzorovanej odkazy:

Vždy keď niekto vysloví slovo manšestráky, vybavia sa mi moje otrasné červené nohavice, ktoré som v detstve dennodenne s veľkou nechuťou musela nosiť, a to ako sa pri daždi vždy nepríjemne prisali k nohám. Ako som závidela všetkým, ktorí ich nosiť nemuseli a ako som bola šťastná, keď sa mi konečne zničili. Postupom času som ale vzťah k nim prehodnotila. Každý má nejakú tu svoju malú „traumu“ z ranne školských rokov, bola by ale škoda vzdať sa kvôli tomu niečoho tak pohodlného a štýlového, ako sú ony. Manšestráky sú obľúbené už skoro 200 rokov medzi všetkými vekovými skupinami a oboma pohlaviami.

Vďaka svojmu materiálu, ktorý je hebký a príjemne hreje, sú manšestráky mimoriadne vhodné do krutých mrazov, ktoré práve panujú. Aj keď sú ideálne skôr do chladnejšieho počasia, neznamená to, že si ich nemôžete obliecť inokedy, aj keď v lete to asi nebude to pravé orechové.

Voľba farby je čisto na vás, môžete zostať pri klasickej béžovej, karamelovej alebo čiernej, ktoré sa v šatníku nikdy nestratia, alebo môžete pokojne staviť aj na farebné, ktoré vám prežiaria celý deň.

Ako manšestráky nosiť?

Platí tu jedno pravidlo, a to čím sú prúžky na nohaviciach širšie, tým umiernenejšie buďte s výberom topu. Možno preto je tiež lepšie siahnuť po klasických, ktoré môžete skombinovať takmer s čímkoľvek. V ich nosení sa nemusíte obmedzovať len na voľný čas, čo si ich napríklad vziať na párty? V skinny strihu spolu s glamour topom a topánkami na podpätku ostatných zaiste očaríte.

manšestrákům si môžete obliecť takmer akékoľvek tričko alebo košeľu, skúste si ho ale ako správna školáčka zastrčiť do nohavíc, aby krásne vynikla vaša postava. Manšestrovina sa skvele hodí ku strihu nohavíc v štýle 70. rokov, teda široké zvony už od bokov. Okrem toho, že vaše nohy budú vyzerať nekonečne dlhé, budete sa cítiť pohodlnejšie než v džínsoch.

Napadá vás teda aspoň jeden dôvod, prečo si jedny nekúpiť?

zdroje: asos.com, polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.