Dámske pérové bundy 2012

Dámske pérové bundy 2012

16. februára 2012, pérové bundy, bundy zľavy, dámske bundy, zimné bundy, asos, Ralph Lauren

Sponzorovanej odkazy:

Zima sa prihlásila o slovo a hneď vo veľmi vysokých teplotách, bohužiaľ v mínusových hodnotách. A čo nás najlepšie chráni pred takouto zimou? Jedine pérové bundy. Pretože perie je výborný izolant a najviac zahreje.

Dokonalá pérová bunda nielen chráni pred nepriazňou počasia, ale hlavne neobmedzuje v pohybe a je v neposlednom rade aj moderná, atraktívna a dizajnovo prepracovaná. Vzhľadom k tomu, že pravé pérové bundy sú o niečo drahšie ako bundy vatelínové, mali by byť použiteľné ako na šport, tak aj nositeľné po meste. Preto by mali byť odolné proti vode, vetru a iným prírodným rozmarom, a to všetko zabezpečí iba výberové husacie perie.

Pérové bundy sú síce neoceniteľné pri nosení v mrazivých teplotách, ale často v nich človek vyzerá ako medvedík alebo panáčik Michelin. Našťastie niektorí výrobcovia vytvorili také pérové bundy, ktoré nepôsobia až tak nadýchane a ťažko.

Ralph Lauren

Ako nosiť pérovú bundu

Okolo krku si oviažte šál, ktorý je tak dlhý, že siaha pod spodný okraj bundy, zdanlivo tým predĺžite telo.

Až sa oteplí, môžete rozopnutú pérovú bundu doladiť zaujímavou dlhšou šatkou.

asos

Ďalším vhodným doplnkom, ktorý sa v zime ponúka, je pletená čiapka, ktorá sa dá farebne aj vzorovo kombinovať s rukavicami alebo kabelkou.

Skvelé sú pérové bundy s vysokým golierom, ktoré vyzerajú skvele a navyše zahrejú. Oproti variante s kapucňou vyzerajú oveľa viac elegantne.

Ku krátkym pérovým bundám sa hodia snehule alebo válenky.

Ako čistiť pérovú bundu

Pérovú bundu nikdy neperte v práčke, pretože by ste ju zničili. Bunda sa zrazí a stratí nielen na kráse, ale aj svojich tepelných vlastnostiach. Najlepšie bude, ak sa poradíte priamo v obchode alebo si prečítate visačku na bunde. Na visačke sú uvedené okrem kombinácie použitých materiálov aj symboly na čistenie. Veľakrát sa môže stať, že jednotlivé pierka vyliezajú na povrch počas obyčajného nosenia, čo nie je spôsobené zlým perím, ale tým, že výrobca všil pérovú náplň do zlej textílie. Takáto bunda potom bohužiaľ vydrží len jednu sezónu, ale zas nemusíte riešiť problémy s čistením.

Zdroj: www.polyvore.com , www.asos.comwww.ralphlauren.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.