Páni, osvojte si britský štýl!

Páni, osvojte si britský štýl!

15. februára 2012, pánsky štýl, pánske oblečenie, pánska móda, britský štýl, anglický gentleman

Sponzorovanej odkazy:

Britský štýl je, rovnako ako ten francúzsky, známy po celom svete. Každý z nich má veľa priaznivcov, niečo sa medzi nimi prelína, ale najväčší rozdiel medzi nimi je jasný – ten francúzsky je tak trochu snobský (podľa oblečenia môžeme spoznať, aké finančné zázemie má človek, ktorý veci nosí). Britský je naopak úplne neprehľadný a dôležité pri ňom je len jedno, vyzerať vintage. Ženská a mužská móda sú tu celkom rovnaké, okrem kvetovaných šiat sú všetky ostatné veci unisexové (áno, ženy väčšinu ukradli z pánskeho šatníka). Dnes sa ale budeme venovať len mužom.

Nie je ťažké vycibriť si skvelý britský štýl. Tu máte zoznam vecí, bez ktorých sa v žiadnom prípade nezaobídete:

  • akékoľvek padnúce sako, najlepšie kockované v hnedej škále farieb s koženými záplatami na lakťoch
  • zabudnite na tenisky, aké nosí väčšina mužov u nás, kúpte si tie jednoduché plátené, v modrej alebo bielej farbe. K britskému štýlu ale patria a vždy budú patriť kožené topánky, najlepšie Oxfordky alebo topánky ku členkom.
  • nikdy viac nenoste dlhé nohavice. Vyznávači britského štýlu sa chcú svojimi topánkami pochváliť a nohavice nosia zásadne iba k členkom. Ak si chcete obliecť vyššie topánky, nohavice si proste vyhrňte, u džínsov by mala byť vidieť podšívka.
  • pre Britániu je príznačné daždivé, studené a hmlisté počasie, oceníte teda trenčkot alebo kabát s dvoma radmi gombíkov vo vojenskom štýle, ktorý vás spoľahlivo zahreje
  • ľahké svetríky, či už zapínacie alebo nie, košele
  • veľké tašky, kde schováte všetky svoje potrebné maličkosti, celému britskému štýlu dominuje vintage, sú to teda Cambridge tašky, kožené tašky cez rameno alebo tašky do ruky s patinou
  • veľké štýlové šály v akejkoľvek podobe, základom sú tiež správne okuliare, buď pilotky alebo Wayfarerky

Najčastejšie nosenými farbami sú hnedá, červená, čierna a šedá.

zdroje: asos.com, Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii pánske oblečenie.