Zima si žiada masívne šperky

Zima si žiada masívne šperky

8. februára 2012, masívne šperky, bižutéria, accessorize, Bijou Brigitte

Sponzorovanej odkazy:

Najhorúcejším zimným trendom medzi doplnkami sú masívne šperky, široké náramky, robustné náhrdelníky alebo oslnivo zvonivé náušnice. Sú originálne a pútavé, preto vyberajte starostlivo, okolie ich zameria hneď na prvý pohľad.

Náhrdelníky

Masívne náhrdelníky z kovu alebo s kovovým zdobením pridajú na štýle a podčiarknu glamour vzhľad spoločne so slávnostným oblečením, bez toho by bol porušený klasický štýl. Takéto zdobenie vyzerá dobre dokonca aj ku každodennému oblečeniu. Ďalším výrazným prvkom sezóny sú vrstvené náhrdelníky, ktorými nemusíte zdobiť len výstrihy šiat, ale aj výstrihy tričiek alebo košieľ.

Trendom je veľký prívesok na dlhej retiazke – veľké zvieratká, hlavne sova alebo veľké srdce, buď krištáľové, alebo kovové. Ďalším výrazným prvkom sezóny sú náhrdelníky z kategórie Sleepy Hollow, ktoré sú čipkované a mnohokrát tiež zdobené i kameňmi rovnakej farby.

Náramky

Veľké masívne náramky síce krásne ozdobia vaše zápästia, ale nie sú veľmi pohodlné pri písaní, z toho dôvodu si nimi krášlite ľavú ruku a môžete rovno aj celú ruku. Avšak, s farebnými náramkami zaobchádzajte opatrne, najmä ak si oblečiete príliš jasne farbené oblečenie, môžu zničiť harmóniu štýlu.

Veľmi pohodlné a praktické sú široké plastové alebo kovové náramky, ktoré sa nenaťahujú, ale nasadzujú, to znamená, že nie sú uzavreté a dajú sa upraviť tak, aby sa lepšie prispôsobili ruky. Náramky sú zdobené farebnými kameňmi, reťazami a ďalšími ornamentmi, veľmi originálny je náramok v tvare pierka objímajúceho zápästie.

Náušnice

Masívne náušnice na seba pútajú pozornosť a to nielen preto, že sú veľké, ale hlavne preto, že sú blízko tváre. Tvar preto vyberajte podľa tvaru tváre. Ak máte okrúhlu tvár, vyberajte medzi náušnicami dlhými a tvarovanými, ktoré pretiahnu tvár. Naproti tomu hranatý tvar tváre žiada náušnice okrúhle alebo s mäkkými hranami, a to isté platí aj pre trojuholníkový tvar, k tomu navyše pyramídy a kvapky. A s oválnym tvarom tváre by ste sa mali vyhnúť náušniciam presahujúcim hranu tváre.

Viacramenné náušnice pripomínajú svojim tvarom miniatúrne lustre, s tým tiež súvisí ich názov z anglického slova „chandeliers“. Náušnice sú bohaté na blýskavé kryštály, ktoré dodávajú honosný vzhľad. Stretnúť sa môžete aj s korálkovou variantou, ktorá sa zaraďuje do etno štýlu. Na výber máte z niekoľkých odtieňov, aby ste ich mohli vhodne kombinovať s oblečením a ďalšími doplnkami.

Prstienky

Vzhľadom k tomu, že sú trendy zvieratká na krku, môžete si ich navliecť aj na prst. Pretrvávajúcim trendom sú prstene s veľkým kameňom na ukazováku. Ak vám chýba sneh a chceli by ste trochu prilákať zimu, navlečte si na prstenník zamrznutú ružu ako pre snehovú kráľovnú.

Koordinujte šperky a odevy

Ak budete mať na sebe veľa rušivých detailov – kamienky, vzory a mnoho farieb, výsledok bude príliš chaotický. Jednofarebné oblečenie bez potlače poskytuje vhodné pozadie a priestor pre tvorbu.

Nezabudnite, nosiť odvážne kúsky, ktoré šokujú, nemusia byť ohromujúce. Obzvlášť v prípade masívnych šperkov, sa ozdoba môže zmeniť v gýč.

Zdroj: www.polyvore.com , www.accessorize.com , www.bijou-brigitte.com , thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii doplnky a šperky a hodinky.