Topánky na hranici nositeľnosti / Umelecké dielo alebo úlet?

Topánky na hranici nositeľnosti / Umelecké dielo alebo úlet?

12. februára 2012, topánky, módne peklo, extrémne topánky, topánky dámske

Sponzorovanej odkazy:

Už niekoľkokrát nám móda ukázala, ako dokáže zmeniť a ovplyvňovať svet, naše myslenie i konanie. Ako dokáže posúvať hranice medzi tým, čo sa smie a čo sa nesmie, alebo medzi tým, čo je nápadité a tým čo už je nevkusné, či medzi tým, čo je nositeľné a čo už nie. A dokazuje nám to neustále. Čo sa týka topánok, tak sa tieto hranice posúvajú veľmi rýchlo (a trúfam si povedať, že za to v posledných rokoch môže Gaga!). A tak dnes už dnes veľmi neprekvapia 16 a viac centimetrové podpätky či obrovské platformy s prierezmi a podobne.

Ako veľká milovníčka krásnych topánok, som sa tu nad rôznymi topánkami rozplývala už niekoľkokrát, dnes však chcem ponúknuť trochu iný ako obdivný článok, a to článok o topánkach, ktoré sa predsa len trochu líšia od tých bežných, ktoré môžeme bežne vidieť a nosiť bez toho, aby sme sa báli, že si zlomíme nohu. Tieto topánky sa líšia ako farebným prevedením, tak formou či rôznymi detailmi. Niektoré z nich sú len na pohľad dráždivé, avšak nad niektorými si už naozaj musíte povedať „dá sa v tom vôbec chodiť?“. Ale áno, všetky topánky v tomto článku sú nositeľné, teda aspoň to hovorí výrobca. Nejedná sa o žiadne experimenty ako čižmy, čo vyzerajú ako nohy koňa a podobne, ktoré teda patria tak akurát do múzea.

Ale to, čo je nositeľné pre jedného, ​​nie je nositeľné pre druhého, a tak zatiaľ čo sa napríklad vaša kolegyňa, kamarátka či len okoloidúca smelo a s prehľadom promenáduje po meste na obrovských platformách, vy buď krútite hlavou, alebo obdivujete jej odvahu a dosť často aj obratnosť , ktorá je pri nosení niektorých topánok dosť nutná. Svoje by o tom mohli rozprávať modelky, ktoré na mnohých prehliadkach majú čo robiť, aby z tých krásnych umeleckých diel niektorých návrhárov nespadli. Pripomeňme neslávne slávnu prehliadku Prada, kde modelky padali doslova ako hrušky. Fantázia niektorých návrhárov, ako sú napríklad Gareth Pugh či zosnulý Alexander McQueen, jednoducho nepozná medzí a ich topánky pripomínajú naozajstné topánky len nepatrne. Samozrejme sa väčšinou jedná o kúsky z Haute Couture kolekcie, ktoré sa bez úpravy nosiť nedajú, ale aj niektoré bežné kusy v nás vyvolávajú rozpaky. Poďme sa teda na ne už konečne pozrieť.

Zdroj: www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii módne peklo a topánky, obuv.