Conversky pre Krtka

Conversky pre Krtka

23. októbra 2010, Converse, conversky, tenisky, tenisky Converse

Sponzorovanej odkazy:

Legendárne tenisky Converse, ktoré sa po celom svete stali synonymom nezávislosti, sa aktívne zapojili do tohtoročného KomiksFESTU!. Spoločne s organizátormi 5. ročníka komiksového festivalu zorganizovala značka Converse aukciu na podporu Nadácie detskej onkológie Krtko. Predmetom aukcie sú pomaľované tenisky od známych slovenských autorov komiksov.

V sobotu 30.10.2010 sa tak v MeetFactory na slávnostnom začatí festivalu budú napríklad dražiť Conversky od Josefa Bolfa, Lely Gaislerovej alebo Petra Sýsa. Celkom sa aukcie zúčastnilo 12 mladých výtvarníkov. Od polovice septembra, sú pomaľované Conversky k videniu na stránkach KomiksFESTU! (Http://www.ko­miksfest.cz/au­kce), kde ich môžu návštevníci ohodnotiť.

Výsledné diela budú v priebehu festivalu (30.10. – 6. 11. 2010) vystavené vo VICE GALLERY (Haštalská 1, Praha 1).

Na slávnostnom otváracom večeri 30.októbra v MeetFactory budú tiež vyhlásení víťazi Converse súťaže You Are On. Viac ako dvadsať mladých umelcov sa prihlásilo v priebehu leta pomocou facebooku do umeleckej súťaže (www.facebook.com / conversecz). Porota nakoniec vybrala troch víťazov: Alex Dowis (street art, send art), Lukáš Pattermann (dizajn, kresba) a hudobná skupina rezy Riders.

Viac informácií na: http://www.conversecz.com, www.facebook.com / conversecz

O Converse :

Spoločnosť Converse založená v roku 1908 má už viac ako storočnú tradíciu vo výrobe a inováciách športovej obuvi. V roku 1918 si svoj prvý pár „All Stárek“ kupuje sedemnásťročný náruživý a talentovaný basketbalový hráč z Indiany, Charles „Chuck“ Taylor, ktorý sa čoskoro stáva hviezdou amerických vysokých škôl. Inšpirovaný pôvodnými All Star's prichádza s invenčnými nápadmi ako zlepšiť tieto revolučné topánky do obchodného oddelenia Converse v Chicagu a vedenie spoločnosti bolo jeho nápadmi nadšené. Ako uznanie jeho prínosov, pridáva spoločnosť Converse v roku 1923 podpis Chucka Taylora ku značke All Star's. Tak vzniká Chuck Taylor ® All Star ® – pravá ikona Ameriky.
Chuck Taylor All Star, ľudovo nazývané „Chucky“ od tej doby prekročili kultúrne a sociálno-ekonomické hranice a to, čo pôvodne vzniklo ako prvé športové topánky, sa stalo americkým i svetovým symbolom nezávislosti pre ľudí, usilujúcich o svoj vlastný originálny spôsob pôsobenia na spoločnosť , symbolom originality a individuality.

KomiksFEST! 2010

Hlavný program sa uskutoční v dňoch 30. 10. až 6. 11. 2010 na pätnástich miestach po celej Prahe. Festival vznikol v roku 2006 s cieľom vyviesť žáner komiksu v Česku z undergroundu a etablovať ho ako plnohodnotné moderné médium, schopné niesť akýkoľvek obsah. Motto festivalu znie „Komiks unlimited“ a ako každý rok prinesie nové knihy, výstavy, filmy, divadelné predstavenia, autogramiády a besedy. … (Podrobnosti v článku) …
Festival začne v sobotu 30.októbra Open party v Meetfactory v Prahe na Smíchove. Počas jedného týždňa KomiksFEST! predstaví české i zahraničné projekty, medzi hosťami sa objaví napríklad autor tohtoročného vizuálu Igor Baranka z Ukrajiny či výtvarníci slovinského časopisu Stripburger. Prahu navštívia výstavy ako Greetings from Cartoonia, litovská The Last Match, česká Phantastyx a ďalšie. Vyvrcholením festivalu bude Komiksová sobota 6. novembra v NoD. Celodenný program prinesie stretnutie s festivalovými hosťami, prednášky, autogramiády, filmové projekcie a zverejnenie 11 kategórií výročných cien Muriel. Predsedom poroty je tento rok spisovateľ a scenárista Edgar Dutka.

Nadačný fond detskej onkológie Krtko

Nadačný fond detskej onkológie Krtek (NFDO Krtko) sa svojou činnosťou zameriava na podporu komplexnej starostlivosti o onkologicky choré deti, absolvujúce liečbu na Klinike detskej onkológie Fakultnej nemocnice v Brne (KTO FN Brno) a Lékarskej fakulty MU v Brne, v prospech onkologicky chorých dojčiat, detí a dospievajúcej mládeže.

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Ostatní. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.