Čierne čižmy - na kline aj bez podpätku

Čierne čižmy - na kline aj bez podpätku

24. januára 2012, topánky zima 2012, čierne čižmy, čižmy, dámske čižmy, vysoké čižmy, kožené čižmy, zimné čižmy, čižmy 2012, dámske topánky, topánky

Sponzorovanej odkazy:

Ak je reč o nadčasových, elegantných a napriek tomu štýlových zimných i jesenných topánkach, jednoznačne mi zídu na um klasické čierne čižmy. Je jedno, či sa jedná o kožené či trebárs semišové kúsky, alebo či ide o variantu s podpätkami alebo klinom, tieto topánky s vami vydržia niekoľko dlhých sezón (ak si vyberiete kvalitnú obuv) a stále budú pôsobiť štýlovo. Ladia skoro s každou farbou kabátu, s nohavicami, sukňou aj šatami. Hoci sa aj u čiernych čižiem objavuje celý rad inovácií, nových materiálov či zdobenia, nič nepokazíte úplne klasickými čižmami pod kolená. Poďme sa pozrieť, z akých čižiem si môžete vyberať!

Nízke alebo vysoké?

V posledných rokoch sa na módnom poli objavil trend čižiem nad kolená. Asi sa ale zhodneme, že hoci vyzerajú zaujímavo, nie sú práve na každodenné nosenie a ku každému outfitu sa tiež nehodia. Ak teda radšej nosíte voľnejšie nohavice či dlhšiu sukňu, oveľa lepšie na vás budú vyzerať čižmy nižšie. Topánky nad kolená si môžete dovoliť, ak oplývate štíhlymi nohami a vo vašom šatníku prevládajú legíny, skinny džínsy alebo krátke sukne a šaty.

S podpätkom či bez?

Ženy sa vo väčšine prípadov delia na dve skupiny: tie, čo podpätky milujú a tie, čo ich volia len v najnutnejších prípadoch. Hocikedy sa jedná o otázku pohodlia, málokto vydrží pobehovať v ihlách celý deň. Preto si podpätok vyberajte u čižiem podľa toho, kam v nich budete najčastejšie chodiť. Pre každodenné nosenie sú samozrejme vhodnejšie topánky bez podpätku, pre elegantnejší vzhľad sa naopak čižmy s vyšším podpätkom hodia. Dobrou alternatívou môžu byť aj čižmičky na kline, ktorý je na nosenie pohodlnejší a navyše na rozdiel od ihiel nezapadává medzi dlažobné kocky.

Semiš alebo koža?

Hoci vyzerajú semišové čižmy v obchodoch úžasne, je potrebné si uvedomiť, že tento materiál je vhodný len do suchého, alebo mrazivého počasia. V kopách snehu či daždi vás tento materiál vo väčšine prípadov jednoducho zradí a nielenže vaše nohy neostanú suché, ale takto si topánky aj veľmi rýchlo zničíte. Koža sa teda javí ako vhodnejší aj teplejší materiál a kožené lakované čižmy navyše prežijú i prechádzku snehom. Aj tu teda platí, že rozhodnutie o materiáli, z ktorého vaše čižmy budú, stojí hlavne na miestach, ktoré v nich plánujete navštevovať.

Hladké alebo zdobené?

čižiem platí, že čím sú jednoduchšie, tým sú aj univerzálnejšie. Hladké čižmy rozhodne nevyzerajú zle, ale na druhú stranu by bola určite škoda nevyužiť štýlových súčasných trendov, napríklad kožušinového lemovania, ktoré dodá čižmičkám šmrnc a eleganciu. Ozvláštni ich ale samozrejme aj rafinovane zvolená jednoduchá pracka, riasenie či trendy šnurovanie.

Zdroje: www.heels.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.