Trendy farby tohtoročnej zimy: petrolejová a vínová

Trendy farby tohtoročnej zimy: petrolejová a vínová

11. januára 2012, petrolejová, vínová

Sponzorovanej odkazy:

Človek sa počas života mení a tak niet divu, že sa menia aj jeho obľúbené farby, je to z toho dôvodu, že farby sú odrazom našej duše a nálady. Bohužiaľ ale nie vždy platí, že farba, ktorá sa nám páči, nám pristane. Hoci oblečenie v obľúbenej farbe vyzerá samo o sebe nádherne, na tele potom môže potláčať prirodzený tón pleti a očí.

Do farieb sa obliekame, keď sa túžime upokojiť, upútať pozornosť alebo sa zahriať. Často sa obliekame do žiarivých farieb len preto, aby sme si zdvihli náladu, alebo preto, aby sme presvedčili okolie, že sa máme skvele a nič nás netrápi. Keď je ale nálada ponurá a túžime sa schovať pred zrakmi okolia, tak sa oblečieme do šedých odtieňov a pripadáme si, ako by sme ani neboli. Niekedy to potrebuje každý z nás, ale nedá sa to tak robiť stále.

Absolútnym trendom medzi farbami sú v práve prebiehajúcej zimnej sezóne farba petrolejová a vínová. Farby nie sú nijako výrazne žiarivé a ani sa neradia medzi pochmúrne sivé odtiene. Teraz vás naučím ako tieto farby nosiť a kombinovať, aby ste dosiahli čo najlepšieho výsledku.

Petrolejová farba

Ak ste si obľúbili modrú farbu, určite nájdete zaľúbenie v odtieni petrolejovej modrej farby a v prípade, že máte navyše hrdzavé vlasy, bude pôsobiť táto rafinovaná kombinácia priamo famózne.

Ako nosiť petrolejovú farbu?

Petrolejovú farbu noste a kombinujte s výraznými farbami. Najlepšie sa vyníma vedľa teplých farieb v odtieňoch do zlata. Ďalej potom …

Petrolejová x oranžová

Petrolejová x hrdzavá x zelená

Petrolejová x černicová x hnedá

Petrolejová x khaki x medená

Petrolejová x hnedá x broskyňová

Petrolejová x hnedá x slivková

Petrolejová x svetlo hnedá x červená

Vínová farba

Červená farba patrí k zime rovnako tak ako belostný mrazivý sneh. Tento rok sme si obľúbili jej vínový odtieň, ktorý má veľa jej podobných vlastností. Aj napriek tomu, že je tento odtieň červenej utlmený, dokáže z vás vykúzliť famme fatale. Veľmi honosne až kráľovsky pôsobí vínová farba na semišovom materiáli, ale takéto šaty sa budú hodiť skôr na plesy.

Ako nosiť vínovú farbu?

Teplé sýte odtiene vínovej kombinujte hlavne so svetlými krémovými alebo žltými odtieňmi, aby farba vynikla a rozžiarila sa naplno.

Vínová x biela

Vínová x krémová

Vínová x žltá

Vínová x žiarivo oranžová

Vínová x smaragdová

Vínová x námornícka modrá

Vínová x fialová

Vínová x šedá (strieborná)

Vínová x hnedá

Vínová x čierna

Zdroj: www.net-a-porter.com , www.polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.