Neobyčajné šperky z čiernych perál

Neobyčajné šperky z čiernych perál

2. februára 2012, náramkové hodinky, čierne perly, náhrdelníky, náramky, náušnice, prstene, hodinky, šperky, perly

Sponzorovanej odkazy:

Čierne perly sa rodia výhradne v lagúnach na súostroví Francúzskej Polynézie. Za ich zrod môže predovšetkým zvláštny typ mäkkýša – perlorodky. Proces vytvárania perál je veľmi dlhý, a preto perlorodky vyžadujú vysokú starostlivosť. Dohliadajú na ne takzvaní perloví farmári.

Prirodzene čierna perla je veľmi vzácna a označovaná za „perlu kráľovien“ či „kráľovnú perál“. Bola obľúbená už v dávnych dobách, kedy perly zdobili aj sochy bohýň a kráľovien. Dnes tieto ,,kráľovny perál" nájdeme predovšetkým v šperkárskom priemysle, kde majú najväčšie využitie.

Náhrdelníky

Náhrdelníky z čiernych perál sú naozaj prenádherné a každého upútajú hneď na prvý pohľad. Aj keď sú to perly pravé alebo len syntetické, zakaždým budú vyzerať krásne. Môžete si vyberať z náhrdelníkovej perlovej šnúry alebo z čiernych perál, ktoré sú vsadené do šperku a sú doplnené nejakým vzácnym kovom. Už len samotný náhrdelníkčiernych perál je veľmi pekný, ale ešte krajšie je, keď je vyrobený z viacerých druhov perál, ktorými môže byť klasická biela perla, žltá alebo zelená. To je potom krása!

Náramky

náramkami je to rovnaké ako s náhrdelníkmi. Pri náramkoch ale budete musieť dbať na vyššiu opatrnosť. Ak na sebe budete mať náramok z umelých perál, dávajte pozor na ťuknutie do nejakého predmetu. Umelé perly nie sú tak kvalitné ako tie pravé, a ak sa niekde ošúchajú, stratia svoju krásu. Z náramkovčiernych perál si budete môcť vybrať zo zapínacích alebo len navliekacích. Obe spracovania sú krásne a pri zladení s perlovým náhrdelníkom to bude úplná paráda.

Náušnice a prstene

Náušnice a prstenečiernych perál nie sú tak nápadné, ako náhrdelníky a náramky. To ale neznamená, že nie sú krásne. Tak napríklad s prsteňom s čiernou perlou si budete pripadať, ako princezná z rozprávky či morská panna. Ak budete majiteľkou prsteňa s jednou veľkou prekrásnou pravou čiernou perlou, budete vlastniť naozajstný poklad. Niekedy takýto prsteň dokáže zaujať viac ako prsteň so štvorkarátovým diamantom. Náušnice sú vyrábané buď z jednej alebo viacerých čiernych perál, ale tiež sú v rôznych tvaroch alebo doplnené drahými kovmi alebo trblietavými kameňmi.

Hodinky

Skutočným skvostom sú hodinky z čiernych perál. Sú nielen krásne, ale aj veľmi praktické. Využijete ich predovšetkým teraz v plesovej sezóne alebo na večierkoch. Budete v nich vyzerať skvele a budete mať stále kontrolu nad časom. Veľmi pekne vyzerajú náramkové hodinky, ktoré perfektne splynú s vašim náramkomčiernych perál. Tieto hodinky vyzerajú veľmi honosne, takže ak práve nemáte pravé čierne perly, nikto to nepozná.

Zdroje: www.polyvore.com www.shopstyle.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Hedvika F.. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.