Svadba v zime môže byť krásnou spomienkou / Svadobné šaty 2012

Svadba v zime môže byť krásnou spomienkou / Svadobné šaty 2012

13. decembra 2011, svadobné šaty zima 2011, svadobné šaty zima 2012, svadobné šaty 2012, svadby 2012, svadobné šaty, svadba v zime, svadba

Sponzorovanej odkazy:

Svadba v zime nie je vôbec zlý nápad, ponúka sa vám hneď niekoľko výhod, budete vyzerať ako zimná kráľovná a vášmu milému možno spadne do oka ľadový črep a už vás nikdy neprestane milovať. Ale teraz vážne!

Šaty

Zabudnite na vzdušné materiály, ako sú šifón, organza, tyl, žoržet alebo chladivý tyl a siahnite radšej po krepe alebo brokáte. Satén je veľmi obľúbený a dá sa využiť ako v zime, tak i v lete.

Pretože sa určite budete fotiť aj vonku, tak by ste mali venovať zvýšenú pozornosť aj strihu šiat. V šatách bez ramienok alebo bez rukávov zimu veľmi dlho nevydržíte a navyše by ste mohli prestonať medové týždne. V každom prípade sa vám budú hodiť jemné elegantné šály, plášte, kabátiky a kožušiny, ktoré dodajú šmrnc, ale hlavne zahrejú. V doplnkoch sa nemusíte obmedzovať len na bielu farbu, ale môžete využiť aj krémovú, pastelovú alebo trebárs aj vínovú.

Ďalším doplnkom, ktorý sa zhoduje s trblietavým snehom je blýskavý štras – čelenka, brošňa, náhrdelník, náramok alebo len ako zdobenie na črievičkách.

Kabátiky, ktoré zahrejú

Vlečka v zime?

Plánujete svadbu v kostole a svoje šaty si bez vlečky neviete predstaviť? Je samozrejmé, že sa bojíte, že vlečku vďaka snehu a blatu zničíte, ale nemusíte. Mnoho dizajnérov so zimnými svadbami počítalo a opatrili svadobné šaty vlečkou, ktorá sa dá odopnúť alebo zdvihnúť a pripnúť na zadočku (vznikne tzv. honzík).

  • Krátka vlečka – splýva na podlahu
  • Chrámová vlečka – je dlhá približne jeden meter
  • Katedrálna vlečka – je dlhá viac ako meter a často ju nesú družičky

Rukavičky

Rukavičky sa bohužiaľ nehodia pre každého a neladia s každými šaty. Odhalené šaty vyžadujú dlhé rukavice, naopak šaty s rukávmi alebo spadnutými ramenami doplňte rukavičkami krátkymi. Ladiť musia aj materiály.

Topánky

Hoci sú svadobné šaty dlhé až na zem, tak sú topánky vidieť, preto vyberajte starostlivo. Okrem ročného obdobia hrá pri výbere obuvi dôležitý fakt aj miesto obradu. Mäkký koberec alebo historická dlažba kladú na obuv úplne odlišné nároky.

Kvety

V zime dbajte na to, aby kvety boli pri prevoze z kvetinárstva na miesto starostlivo zabalené do baliaceho papiera, inak by mohli prechladnúť a uvädnúť.

Hostina

Veľmi štýlová je hostina v reštaurácii, kde majú krb s otvoreným ohňom, ktorý zahreje nielen na tele, ale aj na duši. Vďaka tejto maličkosti bude celková atmosféra prívetivá a útulná. Rovnako tak do jedálnička nezabudnite zahrnúť aspoň jeden typicky zimný pokrm a nápoj.

Zdroj: thinkstock, www.net-a-porter.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, doplnky, ostatné a topánky, obuv.