Ako na tuhú zimu? Čiapky, šály, rukavice...

Ako na tuhú zimu? Čiapky, šály, rukavice...

14. decembra 2011, zima 2011, zima 2012, čiapky, šály, rukavice, kožušina

Sponzorovanej odkazy:

Zima so sebou priniesla už prvé poriadne dávky snehu a mrazu, a bez šálu, čiapky a rukavíc sa takéto počasie dá zniesť len ťažko. Hoci možno máte kvalitný a teplý kabát, ten sám vás pred zimou neochráni. Ak vás už omrzelo strkať si pri každej príležitosti ruky do vreciek alebo schovávať si krk do goliera, nastal ten pravý čas pre zimné doplnky. Nielenže zahrejú, ale zo dňa na deň z vás môžu urobiť niekoho iného.

RUKAVICE

Vráťte sa do detstva a kúpte si „palčiaky“. Sú roztomilé a navyše zahrejú niekoľkokrát viac než klasické prstové, pretože v nich sú ukryté celé ruky. Nevýhodou je samozrejme neohrabanosť a fakt, že ich niekoľkokrát denne musíte dávať dole. V krutých teplotách sú ale na nezaplatenie a ja osobne na nich nedám dopustiť – aj napriek môjmu veku ich vlastným niekoľko, v rôznych farbách. Stavte napríklad na nórske vzory, ktoré sú túto zimu skutočne in.

Prevládajúcim materiálom je síce tučná chlpatá vlna, neznamená to ale, že nemôžete vsadiť na nič iné. Ak vyznávate eleganciu pri akejkoľvek príležitosti, nadčasové kožené rukavice sú pre vás priamo ako stvorené. Tie kratšie sú klasické, tie dlhšie po lakte sú navyše znamením extrémnej elegancie a luxusu. Ak si ich kúpite, môžete ich nosiť aj na jar alebo na jeseň, k vyhrnutým rukávom trenčkotu alebo iného kabátu vyzerajú veľmi dobre.

Urobte stop postrácaným rukaviciam! Určite to poznáte, lovíte z kabelky mobil, peňaženku alebo rúž a rukavice si musíte stále dávať dole a potom obliekať. Niet divu, že ich skôr alebo neskôr niekde na pulte obchodu alebo inde necháte. Praktickým riešením sú tie „odklápacie“ – v rukách tak máte cit a nerobí vám problém čokoľvek zobrať, z uzavretých sú praktické palčiaky. Porozmýšľajte o nich.

ČIAPKY

Polovica ľudí je naklonená domnienke, že až 80% tepla odchádza von hlavou, zatiaľ čo druhá toto tvrdenie vyvracia, ale nech už sa pridáte k akejkoľvek skupine, hlavu by ste si mali chrániť.

Ak pokrývky hlavy striktne odmietate kvôli tomu, že spoľahlivo zničia každý účes, spozornite. Siahnuť napríklad môžete po klasických elegantných baretkách alebo rádiovkách, ktorými naopak môžete zamaskovať fakt, že vaše vlasy v ten deň nie sú práve príliš upravené. Budete pôsobiť štýlovo a už nikdy nebudete mať omrznuté uši. Môžete sa s nimi vyhrať a pripnúť na ne brošňu alebo inú ozdôbku.

Milujete ženské klobúky? Ani v zime sa ich nemusíte vzdávať, najmä ak uprednostňujete glamour a elegantný vzhľad. Nesmieme tiež zabudnúť na štýlové čelenky, klapky na uši alebo turbany.

Nútili vás doma nosiť čiapku s obrovským brmbolcom uprostred? Ak to znova zhryznete, rozhodne zabodujete a budete pôsobiť roztomilo. Nosiť to môžete k rozpusteným vlasom alebo k vrkoču. Určite sa k vám hodí, najmä ak ste hravá, mladá a máte svoj štýl.

ŠÁLY

Pri vetre, chlade a snežení váš krk priamo trpí a ráno vám to dá najavo dosť nepríjemným spôsobom. Ak nechcete tráviť čas v posteli popíjaním horúceho čaju a braním liekov, kúpte si vhodného spoločníka. Pre túto sezónu sú in temné, nude odtiene a pastelové farby.

Vždy boli a zrejme vždy budú trendy dlhé vlnené šály. Nikdy s nimi nešliapnete vedľa. Praktické sú obrovské kruhové šály, ktoré si nielen môžete niekoľkokrát obtočiť okolo krku, ale navyše si ich pretiahnuť cez hlavu ako „čiapku“. Nesmieme tiež zabudnúť na univerzálne pašmíny z príjemného materiálu, ktoré môžeme využiť po celý rok a ozdobiť si nimi napríklad sáčko, šaty alebo trebárs aj obyčajný svetrík.

Veľkým trendom pre túto zimu sú rôznorodé šály z kožušiny. Jednou z variant sú kruhové šály, ktoré si jednoducho pretiahnete cez krk. Sú štýlové, pohodlné, teplé a nemajú vôbec žiadne nevýhody. Objavili sa napríklad na mólach značky Versace, a ak po nich siahnete aj vy, rozhodne zažiarite. Nemenej úžasné sú klasické kožušinové šály, ich úlohu môže prevziať aj kožušinový golier.

zdroje: asos.com, Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii doplnky.