Fashion Trends: Na britskej vlne

Fashion Trends: Na britskej vlne

28. novembra 2011, saká so záplatami, Oxfordky, britská móda, anglická móda, fashion trends, módne trendy, anglický gentleman, trenčkot, sako, pánske oblečenie, dámske oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Pánsky šatník je nevyčerpateľnou studnicou nápadov pre všetkých svetových návrhárov, a tak sa i väčšina oblečenia v dnešnej dobe stala unisexovým.

Na telách žien, vyzerá pánske oblečenie, sexy, glamour a elegantne. Každý trend má pochopiteľne aj svoje korene, ktoré sú v tomto prípade jednoznačné – pochádzajú zo šatníka anglického muža, patriaceho k aristokratickej vrstve pred pár desaťročiami (i storočiami).

Chcete sa aj vy ponoriť do kúzelnej doby Oscara Wilda, kedy ženy nosili dlhé šaty a muži sa im dvorili? Nie, týmito radami sa nemusí riadiť váš priateľ, inšpirujte sa hlavne vy.

Každý národ má svoje vlastné špecifikum. Ak by ste sa chceli štylizovať skôr v štýle Francúzov, zvolili by ste elegantné a uhladené oblečenie, zatiaľ čo Angličania si zakladajú na inej podobe elegancie, preferujú tú s ležérnějším nádychom. Tiež si oblečenie prispôsobili počasiu, takže počítajte so všadeprítomným dáždnikom a teplejším oblečením.

Ak chcete napodobniť šatník pravého anglického gentlemana (či lady), kúpte si:

  • trendy Oxfordky, najlepšie v plochej pôvodnej verzii, v akejkoľvek farbe, či už pôvodnej bielo-čiernej alebo jednofarebné v neutrálnej škále
  • čierny klobúčik, ktorý každému vášmu outfitu, aj tomu najobyčajnejšiemu, dodá šmrnc
  • vintage vreckové hodinky
  • štýlové sačko – najlepšie kockované tvídové s koženými záplatami na lakťoch alebo blejzer v univerzitnom štý­le
  • vestičku
  • síce už asi doma aspoň jeden máte, ale na pripomenutie: univerzálny hladký svetrík
  • košeľu s vysokým golierom alebo aj motýlika
  • neodmysliteľný trenčkot

Súdobí anglickí muži s farbami príliš neexperimentovali, príznačné farby sú prevažne čierna, hnedá, šedá a biela, a celkovo si zakladali na jednoduchších strihoch.

Ak neviete ako na to, pre inšpiráciu si ďaleko chodiť nemusíte, štýl anglických pánov i dám je dnes natoľko rozšírený, že niekoho objavíte po chvíľke

zdroje: polyvore.com, asos.com, Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie, pánske oblečenie a topánky, obuv.