Trendy potlače a vzory na jeseň a zimu 2011/2012

Trendy potlače a vzory na jeseň a zimu 2011/2012

14. novembra 2011, bodky, kocky, hviezdy, leopardí vzor, zvieracie potlače, hadiu potlač, trendy 2011, jeseň 2011, potlače, vzory

Sponzorovanej odkazy:

Jednofarebné oblečenie je síce praktické a univerzálne, ale sem tam sa určite hodí oživiť šatník nejakou trendy potlačou či vzorom. V kolekciách na jeseň a zimu 2011/2012 sa návrhári s najrôznejšími vzormi naozaj vybláznili a naservírovali nám tak veľa nových trendov, ktoré vyzerajú na oblečení naozaj skvele. Presvedčte sa sami!

Jesenná klasika: kocka

Rovnako ako si nevieme predstaviť jar bez kvetinovej potlače, k jeseni zasa neodmysliteľne patrí kocka. Tento vzor, ​​ktorý už nepochybne máte v skrini z minulých sezón, sa nosí na všetkom od kabátov cez šaty a sukne až k nohaviciam. Ak si chcete niečo v kocke zaobstarať, vyberte si čokoľvek vo výrazných farbách – červenej, modrej, zelenej alebo oranžovej.

Zamilovaní do bodiek

Marc Jacobs, Diane von Furstenberg či Stella McCartney – tí všetci a mnoho ďalších návrhárov do svojich kolekcií zakomponovali bodky všetkých možných veľkostí a farieb a nadiktovali tak obrovský trend tohtoročnej jesene. Bodky môžu pôsobiť hravo a roztomilo, ale nenechajte sa mýliť. Tento trend sa objavuje napríklad aj na večerných šatách!

Hviezdy podľa DG

O vzostup hviezdnej potlače sa postaralo v obrovskej miere návrhárske duo Dolce&Gabbana, ktoré nimi zaplnilo skoro celú jesennú kolekciu a od tej doby vídame hviezdy i hviezdičky všade! Tento vzor si obľúbili aj celebrity, ktoré sa v ňom čas od času prejdú po červenom koberci a dávajú tak najavo, o aký veľký trend sa jedná. Ak sa vám hviezdičky páčia, môžete si zaobstarať legíny, tielka alebo šaty s touto potlačou. Ponúka sa aj veľa hviezdičkových doplnkov. S touto potlačou tento rok vedľa nešliapnete!

Kto nahradil leoparda?

Kým minulej sezóne jednoznačne vládol leopard, aspoň čo sa zvieracích potlačí týka, tento rok jeho miesto nahradilo úplne iné zviera – had. Hoci sú aj ostatné zvieracie vzory stále trendy, ten hadí zaujal miesto číslo jedna a môžeme predpokladať, že tomu tak bude aj v ďalších mesiacoch. Pri kúpe oblečenia a doplnkov s haďou potlačou sa nemusíte obmedzovať len na typickú hnedo-béžovú variantu, ale pokojne sa môžete pustiť aj do výraznejších farieb. Hadia koža v červenej či oranžovej variante zaručene zaujme a stane sa originálnym prvkom outfitu.

Zdroje: www.asos.som , Jupiterimages / Photos.com / Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana K.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.