Audemars Piguet otvára exkluzívny butik v Parížskej ulici v Prahe

Audemars Piguet otvára exkluzívny butik v Parížskej ulici v Prahe

13. septembra 2010, Audemars Piguet, hodinky Audemars Piguet, luxusné hodinky, Parížska, obchody na Parížskej

Sponzorovanej odkazy:

Praha – August 2010 – Audemars Piguet, najstaršia hodinárska manufaktúra sveta, ktorá je stále v rukách zakladajúcich rodín, otvára nový exkluzívny butik v srdci Prahy. Parížska ulica v Prahe sa stane prvým miestom v Českej republike, ktoré predstaví monobrandový obchod s luxusnými hodinkami Audemars Piguet v celej svojej kráse. Návštevníci butiku si tak môžu prezrieť tie najlepšie modely značky na jednom mieste.

"Praha je mesto nielen s neuveriteľnou architektúrou a bohatým kultúrnym životom, ale aj veľmi dynamické miesto so silným ekonomickým potenciálom. Preto bolo pre spoločnosť Audemars Piguet úplne prirodzené otvoriť tu ďalší z mála svojich exkluzívnych butikov – priamo v srdci Prahy, v najznámejšej štvrti hlavného mesta Českej republiky. Nový AP butik ponúka ukážku výnimočných hodinárskych kúskov. V interiéri nájdete mnoho prvkov, ktoré sú pre značku charakteristické a poskytujú názornú pripomienku hodnôt manufaktúry, ako sú tradície, vynikajúca kvalita a trúfalosť, ktoré zostávajú zachované v manufaktúre AP po celých 135 rokov jej existencie ", hovorí generálny riaditeľ Audemars Piguet Philippe Merk. Atmosféra pražského butiku je intímna, prepracovaná a sofistikovaná. Oceľové a hliníkové detaily dodávajú pocit hodinárskeho prostredia. V butiku je mnoho prvkov, ktoré sa dizajnu hodiniek priamo dotýkajú. Nájdeme tu vizuály hodiniek, perleťové detaily či priestor s tematickými knihami a magazíny. Všetko ladí s drevenou dubovou podlahou. Vitrínky aj celý priestor je dômyselne osvetlený, má sklenené prvky, kožené povrchy a nábytok zahŕňajúci kreslá, pohovku a príjemnú súkromnú VIP zónu s LCD obrazovkou. Celému priestoru sú spoločné prvky z tropického wenge dreva.

O značke Audemars Piguet:

Značku v roku 1875 založili Jules-Louis Audemars a Edward-Auguste Piguet vo švajčiarskej dedine Le Brassus. V súčasnej dobe je Audemars Piguet najstaršia manufaktúra, ktorá je stále v rukách rodín pôvodných zakladateľov. Koncept značky je založený na niekoľkých základných prvkoch. Prvým je tradícia, ďalším excelentné a trúfalé nápady a realizácie (predovšetkým na poli komplexných hodinárskych mechanizmov). Manufaktúra ponúka mechanické hodinky vrátane kolekcie Haute Horlogerie, Haute Joaillerie kreácie a rovnako tak rôzne kolekcie šperkov. V roku 1972 nastal v histórii manufaktúry jeden z mnohých zásadných zlomov. Značka Audemars Piguet sa vzoprela všetkým súčasným trendom a uviedla úplne nový koncept hodiniek. Dizajnéri spoločnosti vymysleli prvé mechanické hodinky na svete, ktoré mali športový vzhľad, boli vyrobené z ocele a zároveň spadali do vyššej kategórie. Z tohto nového modelu čísel sršal prirodzený šarm a elegancia – hodinky Royal Oak. Kolekcia vzbudila nebývalé nadšenie. Opäť sa potvrdila tradícia inovatívneho prístupu značky. Po niekoľko desaťročí kolekcia Royal Oak menila zavedené zvyklosti v oblasti Haute Horlogerie. V kolekciách AP však nenájdeme iba hodinky športové, ale aj hodinky krásne a elegantné pre pánov i dámy. Klasické hodinky zdobené diamantmi, hodinky s chronografom alebo pre skutočných znalcov- modely s tými najväčšími komplikáciami. V súčasnosti AP vlastní 20 exkluzívnych butikov a má zmluvy so 14 distribútormi. Zamestnáva približne 1000 ľudí po celom svete.

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Ostatní. Článok nájdete v kategórii šperky a hodinky.