Nechajte sa zlákať nórskymi vzormi

Nechajte sa zlákať nórskymi vzormi

21. novembra 2011, jeseň 2011 trendy, zima trendy, zimné oblečenie, svetre, dámske svetre, čiapky, šály, nórsky vzor, dámske oblečenie

Sponzorovanej odkazy:

Keď ortuť teplomera čoraz viac padá k nule, prejavuje sa u každého človeka pud sebazáchovy a jediné prianie, a to zababušiť sa do čo najteplejšieho kúsku, ktorý máme v skrini. Tento rok ale zabudnite na nevzhľadné obyčajné svetre a držte sa základného pravidla. Na túto zimu si musíte zaobstarať niečo v nórskom vzore!

Už dávno preč sú doby, kedy sa svetrami s nórskym vzorom chválili len lyžiari na zjazdovke alebo ľudia, ktorí práve dostali vianočný darček od babičky. V obchodoch na nás číhajú už dlho, ale tento rok sa dostali na vrchol všetkých trendov vďaka značkám ako Dolce & Gabbana alebo Max Mara.

Oblečenie s nórskym vzorom nájdete spravidla v základných farbách ako červená, šedá, modrá, biela a čierna. Typický nórsky vzor je už vyše 125 rokov klasikou a existuje v 55 rôznych kombináciách, medzi najčastejšie patria snehové vločky, soby alebo jednoduché striedanie priadze. Je ťažké povedať, s čím sa majú svetre kombinovať, aby nepôsobili nudne. Ako napríklad v kombinácii s džínsami, existuje však veľa druhov a ku každému sa hodí niečo iné. So vzormi to radšej nepreháňajte a neobliekajte sa do nich od hlavy až k päte (samozrejme s výnimkou šály, rukavíc a čiapky).

Využiť sa dá ku všetkým príležitostiam, ku skúške aj do práce, môžete v ňom vyzerať minimalisticky, vintage, chic, elegantne alebo ho použite na klasické každodenné nosenie.

Určite sa vám v spojitosti s nórskym vzorom vybavia svetre alebo zimné doplnky, tento rok ich ale neschovávajte pod kabátom alebo bundou, naopak ukážte ich všetkým naokolo. Vidieť ho môžete kdekoľvek, na sukniach, hrejivých vlnených pančuchách alebo trendy návlekoch na členky.

Inšpirujte sa celebritami, ktoré trendu nórskych vzorov tiež podľahli, napríklad u známej fashionistky Victorie Beckham. Ak vaše srdce túži po klasickom kúsku, navštívte stránky asos.com, kde si určite vyberiete, s prázdnou ale neodídete ani z PIMKIE, New Yorkeru alebo H & M.

zdroje: polyvore.com, asos.com, Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Katka J.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie a doplnky.