Vojna podpätkov: Louboutin vs. Blahnik

Vojna podpätkov: Louboutin vs. Blahnik

1. novembra 2011, vysoké podpätky, lodičky, črievičky, topánky na podpätku, Christian Louboutin, Manolo Blahnik

Sponzorovanej odkazy:

Minulý víkend sa strhla vojna medzi červenými podrážkami Christiana Louboutina a Sexom v meste preslávenými „Manolkami“. Išlo síce len o vojnu symbolickú, ale jej výsledky nás možno ešte dosť ovplyvnia. Na obálke víkendovej prílohy o štýle a móde New York Times totiž chválil Manolo Blahnik návrat k pohodlným lodičkám. V ten istý deň však Times UK uverejnil profil Christiana Louboutina, ktorý v podstate hovorí, že ženy dychtivo chcú nosiť extrémne vysoké a nepohodlné topánky, len aby vyzerali dobre.

Táto pomyselná vojna medzi Blahnikom a Louboutinom sa vedie už niekoľko rokov. Blahnik, ktorý sa stal miláčikom žien túžiacich po krásnych črievičkách, ktoré sa nezdráhajú za ne minúť veľmi vysoké ceny, je neodmysliteľne spojený so seriálom Sex v meste. Ale rovnako tak ako končil seriál, utíchal aj záujem o Manolky a do popredia sa tak, ako červené ferrari trhali výstredné louboutinky s 15cm podpätkami a červenou podrážkou, ktorá priamo kričala do sveta: „Som v balíku!“ Times však tvrdí, že teraz, za súčasnej ekonomickej situácie, ženy už nechcú, aby ich topánky „kričali“. Naopak, chcú klasické lodičky v lichotivých tvaroch, v ktorých môžu stráviť bez ťažkostí pokojne celý deň. A to znamená, že Manolky sú späť! Bergdorf Goodman, slávny obchodný dom s luxusnými designerskými kúskami, sídliaci na 5th Avenue, má na Manolky už čakaciu listinu a jeden z najvplyvnejších ľudí v celom módnom priemysle – André Leon Tally považuje topánky od Blahnika za akýsi základ, ktorý musíte mať, rovnako ako mlieko a maslo v chladničke, a jednako Sarah Jessica Parker o nich hovorí, že sú tak výnimočné ako voda na púšti.

Na druhú stranu však Louboutin o svojich topánkach Times povedal: „Trocha nepohodlia je vyvažované niečím iným, čo má čo dočinenia s túžbou. Cítite sa sama sebou, dodávate si silu a poznáte sama seba. Ste si vedomá svojho tela. Takže to malé nepohodlie je vyplatené mnohými ďalšími vecami. “

Pravdou je, že títo dvaja guru obuvi a hlavne lodičiek, môžu v kľude tvoriť vedľa seba a vždy budú mať svoju klientelu a evidentné je aj to, že Manolovi sú viac naklonené ženy v Amerike, zatiaľ čo v Európe stále vedie Parížan Louboutin a jeho 15cm väzy lámajúce podpätky. Treba však podotknúť, že 15-centimetrové a vyššie podpätky sú už naozaj hrou so zdravím a rozhodne by sa nemali nosiť dlhú dobu. Ako krásne však môže vyzerať taký „nositeľný“ extrém, a to nielen od Christiana Louboutina, sa môžete pozrieť na nasledujúcich fotografiách.

Christian Louboutin

Nick Kirkwood

Alexander McQueen

Charlotte Olympia Priscilla

Giuseppe Zanotti

Jimmy Choo

Zigi Black Label

r ">

Steve Madden

Valentino

Zdroj: www.elle.com , fotky: polyvore.com

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Beáta B.. Článok nájdete v kategórii topánky, obuv.