Dámske blejzre a kabáty jeseň 2011

Dámske blejzre a kabáty jeseň 2011

11. novembra 2011, dámske kabáty, dámske jesenné kabáty, kabáty jeseň 2011, jesenné kabáty, saká, vzorované kabáty, jesenné, dámske, blazer, blejzre, kabáty

Sponzorovanej odkazy:

Začalo nám jesenné počasie, ktoré nie je zas tak mrazivé, ale teplo tiež už nie je, a to je najvhodnejšie počasie pre jesenné blejzre. Pokiaľ sa však chystáte na hory, kde už začalo snežiť, radšej si na seba oblečte teplý kabát, ktorý v žiadnom prípade nesmie byť nudný, ani sivý, ani čierny. Tento rok sú totiž v móde kabáty s potlačou.

Štýlové blejzre

Dámske blejzre sú pilierové prvky šatníka. Na jednej strane to sú letné blejzre a na strane druhej zase blejzre do chladnejšieho počasia. Teraz budeme vyberať z tých teplejších.

Veľkú pozornosť venujte materiálu, potom strihu a tiež farbe. Blejzre by nemali byť príliš tesné, mali by na postave sedieť ako ušité na mieru. Zamerajte sa hlavne na prieramky, či neskĺzavajú z ramena. Existujú tiež voľnejšie blejzre, ktorým sa hovorí „boyfriend“, sú ležérne a pohodlné.

Farby vs. čierna

Farebné potlače a jasné farby sú vhodné na každodenné nosenie a neformálne akcie. Čierne blejzre sú štýlové a elegantné, hodia sa na pracovné stretnutia alebo do práce, ktoré vyžadujú formálne oblečenie. Čierny blejzer je klasika a vďaka svojej jednoduchosti dáva priestor pre doplnky, šatky a brošne. Ďalšou výhodou oproti farebným blejzrom je aj ich unizerzálnosť, ak si k nim oblečiete džínsy, razom vám vznikne casual outfit.

Zamilovali ste si v lete šortky a blejzer? Tejto kombinácie sa nemusíte vzdávať ani v zime, zmeňte len materiály.

Vzorované kabáty

Nie je potrebné držať sa stále jednej farby (väčšinou čiernej), jesenné kolekcie predstavili toľko zaujímavých vzorov, že budete mať z čoho vyberať. Pri výbere venujte zvlášť veľkú pozornosť farbám, vzorom i iným dekoratívnym prvkom.

Odvážnejší sa môžu pustiť aj do farebnejších kabátov. V tomto prípade je dobré, keď je vo farbách obsiahnutá napríklad hnedá farba a vy si môžete obuť hnedé čižmy.

Zdroj: www.asos.com , www.polyvore.com , Thinkstock

Sponzorovanej odkazy:

Autorom článku je Jana A.. Článok nájdete v kategórii dámske oblečenie.